به گزارش گروه فرهنگ وهنر خبرگزاری برنا، ابراهیم محمد حسن‌بیگی و مصطفی راضی جلالی در احکام جداگانه‌ای از سوی سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به ترتیب به عنوان دبیر علمی و دبیر اجرایی سیزدهمین دوره جایزه ادبی «جلال آل احمد» منصوب شدند.

در حکم سیدعباس صالحی خطاب به ابراهیم محمد حسن‌بیگی آمده است: «نظر به پیشنهاد معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، با توجه به سوابق و تجارب ارزنده شما در عرصه ادبیات داستانی به موجب این حکم به عنوان «دبیر علمی سیزدهمین دوره جایزه ادبی جلال‌آل احمد» منصوب می‌شوید.

مقتضی است بر اساس ضوابط مندرج در آیین‌نامه جایزه  و در همکاری با اعضای محترم هیئت علمی و دبیر اجرایی جایزه، اقدام لازم در زمینه برگزاری شایسته این رویداد ادبی را معمول فرمایید. مزید توفیق شما را از خداوند متعال مسألت دارم.»

همچنین در حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به مصطفی راضی جلالی آمده است:

«نظر به سوابق و تجارب ارزشمند جنابعالی در عرصه‌های فرهنگی، به‌ویژه در حوزه ادبیات به موجب این حکم به عنوان «دبیر اجرایی سیزدهمین دوره جایزه ادبی «جلال آل‌احمد» منصوب می‌شوید.

امید است با استعانت از خداوند متعال و تعامل موثر با اساتید و نویسندگان ارجمند و اعضای محترم هیئت علمی، در برگزاری شایسته‌تر این رویداد ملی موفق و موید باشید.»

ابراهیم حسن‌بیگی در سال ۱۳۳۶ در روستای خواجه نفس از شهرستان بندر ترکمن متولد شد.

تاکنون آثاری از او در حوزه داستان، ادبیات کودک و نوجوان، دین و دفاع مقدس منتشر شده است. «اشکانه»، «ریشه در اعماق»، «نشانه‌های صبح»، «معمای مسیح»، «محمد»، «قدیس» و … برخی از آثار او است.

اعضای هیات علمی جایزه ادبی «جلال ال احمد» طی روزهای آینده معرفی می‌شوند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: