به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، ایوب آقاخانی با اعلام این خبر گفت: این «شبه‌جشنواره» نخستین مسابقه‌ای در کشور است که مبنای اقتباس را فقط ادبیات کهن (شاهنامه، مثنوی معنوی، جوامع‌الحکایات، و گلستان) به نیت جلب توجه دوباره‌ جامعه‌ علاقه‌مندان به نمایشنامه‌نویسی به ارزش‌های ادبیات کهن و زبان فاخر فارسی قرار داده است.

 ایوب آقاخانی، مدیر دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، با اعلام این خبر گفت: پس از پایان مهلت ارسال آثار به این مسابقه، خوشبختانه با انبوه اشتیاق علاقه‌مندان از سراسر کشور مواجه شدیم. به‌خصوص که این «شبه‌جشنواره» نخستین مسابقه‌ای در کشور است که مبنای اقتباس را فقط ادبیات کهن (شاهنامه، مثنوی معنوی، جوامع‌الحکایات، و گلستان) به نیت جلب توجه دوباره‌ جامعه‌ علاقه‌مندان به نمایشنامه‌نویسی به ارزش‌های ادبیات کهن و زبان فاخر فارسی قرار داده است.

آثار دریافتی دبیرخانه این مسابقه نشان می‌دهد که بیش از هشتاد اثر از نوزده استان کشور در این مسابقه شرکت نموده‌اند که از یازده استان از این مجموعه، بیش از یک اثر دریافت شده است. این برای ما غرورآفرین و برای جامعه‌ فرهنگی کشور امیدبخش است. توجه داشته باشید که از اولین اعلان فراخوان تا اتمام مهلت ارسال آثار، زمان زیادی هم نداشتیم.»

مسابقه‌ نمایشنامه‌نویسی «چهارراه» طبق اعلام دبیر این مسابقه‌ سراسری به‌زودی داوران خود را از طریق رسانه‌ها معرفی خواهد کرد.

فراخوان این جشنواره در نیمه‌ی اول مرداد منتشر شد و تا پایان تابستان 1399 برای ارسال آثار مهلت اعلام شده بود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: