به گزارش گروه فرهنگ وهنر خبرگزاری برنا، ایرج حریرچی در برنامه "یه روز تازه" درباره آمار فوتی‌های کرونا گفت: واقعیت این است که ما دو روز قبل 272 فوتی داشتیم امروز 252 فوتی البته مردم ما این موضوع را نباید با 84میلیون نفر مقایسه کنند و بگویند رقم ناچیزی است. ما در شرایط قبل از کرونا روزی 1000 الی 1050 فوتی داشتیم یعنی کلا در سال 380000 فوتی داشتیم پس وقتی می گوییم250 یا 270 نفر، درواقع 25درصد سابق می‌شود.

معاون وزیر بهداشت اعلام کرد: من این را به صراحت بگویم این آماری که ما اعلام می‌کنیم، بیمارهایی هستند که طبق پروتکل‌های سازمان بهداشت جهانی و همه کشورهای دنیا تستشان مثبت است. خیلی از افراد را ما به عنوان کرونا در بیمارستان درمان می‌کنیم ولی چون تست آنها منفی است مثل سایر کشورها طبق پروتکل‌ها مرگ کرونایی حساب نمی‌شود ولی ما می‌دانیم که این فرد کرونایی است و در بسته‌بندی کرونا لحاظ می‌شود.

وی ادامه داد: این رقم آمار فوتی‌ها را ممکن است یک ونیم یا 2 برابر کنیم که بسته به هر استان است ولی رقم قابل توجهی است.

حریرچی خاطرنشان کرد: پروتکلهای بهداشتی تعیین شده از سوی ستاد مقابله با کرونا برای مردم و سران سه قوه یکسان طراحی شده است اگر رئیس جمهوری و رئیس مجلس اینها را متفاوت اجرا می کنند خواست خودشان است.

وی ادامه داد: الان یک کرونایی اگر وارد خانواده ای بشود کل اعضای خانواده بلااستثناء کرونا می گیرند برای همین در کشورهای اروپایی تجمع بیش از شش نفر ممنوع است حتی در منزل فردی، در استرالیا پلیس می تواند به منزلی که بیشتر از شش نفر باشد ورود کند. تعطیل می کنیم مردم می روند مسافرت نمی کنیم مردم می روند مهمانی و رعایت نمی کنند. تالارها که بسته است باغ ها که باز است در استانهای شمالی یکی از عوامل انتقال بیماری تالارها است.

برنامه یه روز تازه کاری است از گروه اجتماعی شبکه پنج سیما که از ابتدای هفته تا روز چهارشنبه از ساعت ۷ تا ۹ صبح به مدت ۱۲۰ دقیقه پخش می‌شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: