به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، «لیپار» نام دریاچه‌ای سرخ‌رنگ در چابهار است که به عنوان نام اولین فیلم حسین ریگی - فیلمساز اهل استان سیستان و بلوچستان - هم انتخاب شده است.

سعید خانی که پس از تغییر تهیه‌کننده، مسئولیت تهیه‌کنندگی این فیلم را برعهده گرفته است درباره ساخت «لیپار» می‌گوید: در حال حاضر این فیلم در مرحله پایانی پیش‌تولید است و امیدواریم نیمه آبان‌ماه آن را کلید بزنیم.

به گفته او، «لیپار» یک بازیگر نوجوان دارد که از بین چند گزینه در مرحله انتخاب نهایی است و قطعا هم از نوجوانان اهل سیستان و بلوچستان خواهد بود. همچنین سه بازیگر اصلی سرشناس در فیلم حضور دارند که به زودی قرارداد آن‌ها نهایی و اسامی اعلام می‌شود.

خانی با تاکید بر این‌که برای ساخت فیلم پروتکل‌های بهداشتی ستاد کرونا با دقت رعایت خواهند شد، گفت: همه تلاش خود را می‌کنیم که فیلم را به جشنواره فجر برسانیم و در این راه به همراهی مسئولان استانی هم دلگرم و خوش‌بین هستیم، بویژه آن‌که این فیلم توسط یک کارگردان بومی در این منطقه ساخته می‌شود و تا به حال هر چه از این استان نشان داده شده، بیشتر از فقر و نابسامانی منطقه بوده و ما قرار است نگاهی دیگر از سیستان و بلوچستان را به تصویر بکشیم.

او افزود: از آن‌جا که بارها مسئولان استانی نسبت به تصویر ارائه‌شده از سیستان و بلوچستان در سینما گله داشتند، امیدواریم حالا با حضور یک کارگردان بومی و داستان انتخاب‌شده برای این فیلم، مسئولان همراهی خوبی داشته باشند تا چهره‌ای متفاوت را از استان نشان دهیم.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: