به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، لاله اسکندری در گفتگو با مصطفی امامی درباره ابتلایش به بیماری کرونا گفت: در ماه‌های اخیر خصوصاً در چند روز گذشته، متاسفانه هم آمار مبتلایان زیاد شده است و هم آمار درگذشتگان. فکر می‌کنم یک دلیلش هم زمانی با پاییز و فصل سرما است. همیشه پاییز با سرماخوردگی و آنفولانزا همراه است. فکر می‌کنم که این بار با کرونا هم ترکیب شده است و نتیجه این اتفاقات بد است. از اردیبهشت امسال در یک مجموعه تلویزیونی مشغول بازی هستم. کار در فضای باز بود و تا امروز هم خداوند به ما خیلی لطف داشت که عوامل ما درگیر این بیماری نشدند. اما به ناگهان در عرض یک هفته گذشته حدود ۷-۸نفر از همکاران من در این پروژه متاسفانه بیمار شدند. به نظر می آید که دقیقا نمی شود تشخیص داد که چه کسی دیگران را مبتلا کرده اما آنچه که مسلم است، به عنوان بازیگر در لحظه هایی که جلوی دوربین بازی می‌کنیم، امکان محافظت نداریم و در معرض خطر بیشتری هستیم.  هر چند که در پشت صحنه پروژه ما، تعداد زیادی از دوستان به بیماری مبتلا شدند.

اسکندری درباره این پروژه عنوان کرد: جشن سربرون نام این مجموعه است.  جشن سربرون، مراسمی است که وقتی قالی تمام می‌شود، آن  را می‌برند. این سریال درباره عشایر و سریال تاریخی در دوره مشروطه است. فضای کار فضای قدیمی است. تصویربرداری این سریال از مهر سال گذشته شروع و به هر حال مدتی به خاطر کرونا تعطیل شد. اما پروژه‌ها در حال ساخت هستند. ما هم در شرایط سختی قرار گرفتیم. از یک طرف بیماری خودمان و اطرافیانمان و از طرفی هم تعهدی که نسبت به یک مجموعه داریم.

وی افزود: خواهش کردیم که دو-سه هفته کار تعطیل شود تا تمام عواملی که مشکوک یا ناقل هستند، حداقل در خانه استراحت کنند. خیالمان راحت شود وقتی که بعد از بیماری سر کار برمی‌گردیم، همه سالم و سلامت باشند. چون ممکن است وقتی که دوره بیماری من تمام شود، برای کس دیگری شروع و بعد به دیگری منتقل شود.

لاله اسکندری در بخش دیگری از این گفتگو اظهار کرد: متاسفانه یکی از همکاران ما که قبلاً در تابستان مبتلا شده بود، دوباره بیماریش برگشته است. این ذهنیت که یکبار این بیماری را گرفته اید و بدنتان ایمن شده، درست نیست. به گفته پزشکی که من تحت نظر ایشان هستم، لزوماً همه به یک شکل پادتن این بیماری را در بدنشان ندارند. ممکن است شما به فاصله دو هفته اگر پادتن را کمتر داشته باشید، دوباره مبتلا شوید و ممکن است آنقدر خوش شانس نباشد که بتوانید با یک دوره قرنطینه خانگی آن را سپری کنید.

این بازیگر بیان کرد: این یکی از سختی‌های کار ما است. چون یک کار تیمی و گروهی است، نمی توانی خودت را کنار بکشی و باید تعهدات را انجام دهی. امیدوارم که مجموعه‌هایی که در این ایام با این سختی و مشکلات ساخته می‌شود، حداقل مورد استقبال مردم قرار بگیرند. به عنوان کسی که خیلی رعایت کردم اما مبتلا شدم، می‌گویم که این بیماری از آن چیزی که فکر می‌کنیم خیلی نزدیک‌تر است. امیدوارم که حداقل صحبت‌های من و دوستانی که مانند من درگیر کرونا شدند، تاثیر بگذارد و کسانی که جدی نگرفتند، جدی‌تر بگیرند.

«پشت صحنه» برنامه ای است که یک هفته در‌میان به صورت زنده به تهیه کنندگی امیرحسین ثقفی، با اجرای مصطفی امامی روی آنتن رادیو تهران می‌رود. علاقمندان می‌توانند این برنامه را، این هفته تا چهارشنبه، هر شب ساعت ۲۱ روی موج اف.ام ردیف ۹۴ مگاهرتز به مدت یک ساعت بشنوند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: