به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا،  دکتر مرتضی عمادی مدیرگروه تهران و شهروندی شبکه پنج سیما درباره «راهی شو» گفت: این برنامه یکی از مسابقات شبکه پنج سیماست که به شکل جدی تولیدش از دریاچه خلیج فارس آغاز شده است و رویکرد آن هشدار است. وی افزود:  حال هوای شهر سال هاست خوب نیست و ریه شهر درگیر آلودگی شده است، لذا ما نیازمند مراقبت بیشتر از شهرمان هستیم. وی تاکید کرد برای ریه شهر و هوای پاک تهران واکسن هم نداریم و این مهم به اراده شهروندان بستگی دارد.

مدیر گروه تهران شهروندی تاکید کرد: تولید این دست از مسابقات در راستای رویکردهای کلان شبکه است و کارگروه هوای تهران با دستور سعید اشناب مدیر شبکه پنج سیما بیش از یک سال است که تشکیل شده و تلاش می کنیم گامی موثر برای پاکی هوای تهران برداریم. به همین منظور بسیاری از برنامه‌های روتین شبکه موظف شده‌اند دغدغه‌مندی هوای تهران را نیز در نظر داشته باشند.

وی اضافه کرد: مسابقه راهی شو که به تهیه‌کنندگی شمسایی تولید می‌شود چالش‌های جذابی دارد و از اوایل آذر روی آنتن شبکه پنج سیما می رود. این برنامه توجه ویژه به موضوعات و وظایف شهروندی در حوزه پسماند و مدیریت شهری دارد. لذا استفاده از حمل و نقل عمومی مثل موتور برقی، جاذبه‌های شهری و… از ویژگی های بارز و مثال زدنی راهی شو است.

محدث مدیر رسانه شهرداری تهران نیز درباره همکاری برای ساخت این مستند مسابقه به خبرنگار شبکه پنج سیما گفت: شهرداری تهران از ظرفیت‌ها و مدیوم‌های مختلفی برای تولید برنامه های تلویزیونی بهره می‌گیرد و طرح اولیه راهی شو به عنوان یک مسابقه مستند برای ما جذاب بود. این مسابقه با محوریت هوای پاک تولید می‌شود و طبیعی بود ما از آن استقبال کنیم.

وی افزود: تلاش ما و تیم تولید برنامه این است که از تمام معابر بوستان‌ها و گذرگاه‌های تهران برای تصویربرداری راهی شو بهره بگیریم.

صادق شمسایی تهیه‌کننده برنامه نیز در توضیحاتی یادآور شد: شبکه پنج راهی شد که هوای تهران هوای بهتری باشد و تیم برنامه ساز علی رغم محدودیت‌های بهداشتی و چالش‌های که دارد سراغ تولید این مجموعه رفته و چالش‌های سختی را برای شرکت کنندگان طراحی کرده است.  

شمسایی درباره شرایط تولید این مسابقه تصریح کرد: شرایط جوی در روند تولید موثر است فینال هر قسمت بالن است و باید شرایط هواشناسی را داشته باشیم.

 ارشا اقدسی طراح  و مجری مسابقه راهی شو در سخنانی بیان کرد: بیشتر هدف ما این است که با نمایش حرکاتی خاص کدهایی را درباره فضای پاک به مردم انتقال دهیم. باید با فضای مهیج‌تر و سرگرم کننده تر این اتفاق را رقم بزنیم.

وی درباره روند تولید و مسابقه افزود: ما مهمانانی داریم که هر یک در جایگاه خود سمتی دارند و قصد داریم آنها را در مسابقه به چالش می‌کشیم.

اقدسی گفت: در طول مسابقه موتورهای الکترونیکی و دوچرخه های شهری داریم که از آنها در آیتم‌های مختلف استفاده می‌کنیم.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: