به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، ،«سعید معدن کن» مدیرکل فیلمنامه نویسی مرکز سیمافیلم در حکمی «سیدحسین امیرجهانی» را به عنوان سرپرست باشگاه رشد منصوب کرد.

وی درباره اهداف راه اندازی این باشگاه گفت:جذب، پرورش و هدایت نسل جدید مستعد و متعهد در حوزه‌های مختلف تولید آثار نمایشی به ویژه نویسندگی مهم‌ترین ماموریت این باشگاه است.

معدن کن ادامه داد:«سیدحسین امیرجهانی» از چهره های جوان که سابقه نگارش فیلمنامه سریالهای بسیاری را دارد برای این باشگاه درنظر گرفتیم که امیدوارم در تعامل با حوزه‌های گوناگون تخصصی دانشگاهی آموزشی کشور گام های خوبی را در راستای تحقق اهداف بردارد. حسین امیرجهانی خود تحصیل کرده و فارغ التحصیل ارشد رشته ادبیات نمایشی است و از طریق تحصیلات آکادمیک در دانشگاه صدا و سیما پا به این عرصه گذاشته است. او سالها در مراکز دانشگاهی و آموزشی مشغول به تدریس فیلمنامه نویسی خلاق بوده و در کارنامه خود نگارش فیلمنامه سریال هایی نظیر پدر، چرخ فلک، بر سر دوراهی، حکایت های کمال، پیکسل و نجلا را دارد. آشنایی حسین امیرجهانی با فضای آکادمیک از یک طرف و حضور در عرصه تولید متن و سریال سازی باعث می شود تا در پیشبرد دوسویه «آموزش و رشد» به عنوان اهداف اصلی باشگاه رشد توانمند باشد.

مدیرکل فیلمنامه نویسی مرکز سیمافیلم تصریح کرد: باشگاه در قدم اول به دنبال تربیت فیلمنامه نویسان جوان و تولید فیلمنامه از کارگاه های این باشگاه است. باشگاه رشد با تمرکز بر جذب و سامان دهی نیروهای متعهد و متخصص در حوزه ادبیات نمایشی به دنبال ایجاد موقعیت جدیدی برای فیلمنامه نویسان جدید است تا بی واسطه به گروه های فیلم و سریال و تیم های تولیدی وصل شده و قدم در مسیر حرفه ای بگذارند. تشکیل کارگاه های تولید متن و فیلمنامه به عنوان یک پشتوانه جدی برای سریال سازی شبکه های تلویزیونی از مهم ترین اهداف این باشگاه خواهد بود. قطعا حضور نویسندگان جوان و متعهد با افکاری نو و متفاوت باعث خلق آثاری نو و متفاوت نیز خواهد شد.

معدن کن ادامه داد:البته بر مبنای اولویت، حیطه جذب، صرفاً محدود به فیلمنامه نویسی نبوده و افزون بر آن کارگردانان جدید و جویای نام هم توسط باشگاه رشد رصد و کشف خواهند شد. در واقع باید بگوییم باشگاه رشد سیمافیلم به عنوان یک مرکز رسمی امکان کار برای کارگردانان ماهر و کارآمد را فراهم می کند. کارگردانان جوانی که در تئاتر فعالیت دارند و دانشجویان توانمند رشته کارگردانی می توانند از طریق این باشگاه، مسیر تولید و ساخت آثار متفاوتی را آغاز کنند.

وی گفت: هر چند جذب و آموزش نویسنده و کارگردان به عنوان مولف برای باشگاه رشد از اهمیت ویژه ای برخوردار است لیکن هدف دیگر باشگاه رشد ورود بازیگران جوان و مستعد جدید به عرصه بازیگری است. در واقع باشگاه رشد سیمافیلم برای اولین بار به عنوان یک مرکز رسمی سازمان صدا و سیما به دنبال شناسایی و جذب بازیگران تئاتر و بازیگران جدید برای حضور در پروژه های در حال تولید خواهد بود تا با ایجاد بستری امن و مناسب، بازیگران جوان به دور از هرگونه حاشیه و یا سوء استفاده ای به تیم های تولیدی پیوند بخورند.

معدن کن با توجه به هدف مهم این باشگاه گفت: برای رسیدن به این هدف مهم باشگاه رشد، علاوه بر ایجاد بستر آموزشی، به دنبال ارتباط نزدیکتر و جدی تر با مراکز آموزشی، دانشگاه ها و موسسات هنری است. با این هدف گذاری قطعاً باشگاه رشد سیما فیلم، محفلی برای ظهور و بروز استعدادهای درخشان در حوزه نویسندگی، کارگردانی و بازیگری خواهد بود تا خون جدیدی در پیکره ساختار تولید آثار نمایشی تزریق شود. بدین خاطر این مرکز به همه علاقمندان و متخصصین عرصه نویسندگی کارگردانی و بازیگری در همه شهرها اعلام می کند، آمادگی کمک و امکان آموزش و رشد و سپس فعالیت و کار حرفه ای در عرصه تولید متن و فیلم و سریال را داشته و از همه علاقمندان و نیروهای جوان متخصص و متعهد دعوت به همکاری و حضور در باشگاه رشد اداره کل فیلمنامه سیما فیلم را داد.

وی ادامه داد: امید است با همکاری دانشگاه ها و مراکز آموشی و هنری بالاخص گروه های نمایشی و صحنه در تمام شهر ها و استان ها بتوانیم امکان تربیت و رشد نیروهای جوان را فراهم کرده و با اعتماد به جوانان مستعد، آگاه، خلاق و هنرمند، فصل جدیدی از تولید و ساخت آثار نمایشی را آغاز کنیم. بی شک با اعتماد و احترام به نویسندگان و کارگردانان جوان که به سلایق مخاطب امروزی تلویزیون اشراف دارد، می توان آثار فاخری برای تلویزیون تولید کرد که سطح جدیدی از آثار را به نمایش بگذارد، ان شاالله.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: