به‌گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا،  با حکم حمید نیلی دبیر جشنواره، اعضای هیئت انتخاب آثار بخش صحنه‌ای این جشنواره متشکل از رحمان سیفی‌آزاد، خیرالله تقیانی‌پور و سعید نجفیان معرفی و منصوب شدند.

رحمان سیفی‌آزاد، نویسنده و کارگردان سینما و تلویزیون است که نویسندگی سریال‌های «دولت مخفی»، «آخرین گناه» و فیلم «من مادر هستم» از مهم‌ترین فعالیت‌های وی به‌شمار می‌رود. وی به‌عنوان داور و عضو هیئت انتخاب، در چندین جشنواره داخلی فیلم و تئاتر حضور داشته‌است.

" حکایت مطربان این دیار"، "شب‌نشینی در جهنم" و "شایعات" از جمله آثار نمایشی است که رحمان سیفی آزاد به عنوان نویسنده ، کارگردان و تهیه  کننده در آنها حضور داشته است.طراحی و راه‌اندازی برنامه‌ی "مجله‌ی تئاتر" و "دو قدم مانده به صبح"در شبکه‌ی چهار سیما و تالیف چند کتاب و تهیه کنندگی چندین تله تئاتراز جمله سوابق وی به شمار می رود.    

خیرالله تقیانی‌پور، نویسنده و کارگردان است و تا کنون کارگردانی نمایش‌های‌ موفق بسیاری را برعهده داشته که از این میان می‌توان به «صورت و سیرت»، ‌«فریاد خاموش خاطره»، «پری»، ‌‌«تعبیر یک رویا» ، ‌«بوقلمون» و «کلنل» اشاره کرد. سریال «نجلا» به کارگردانی وی چندی پیش از شبکه سوم صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد.

سعید نجفیان، دارای مدرک کارشناسی ارشد کارگردانی، مدرس تئاتر و کارگردان و تهیه‌کننده رسمی سازمان صداوسیما است. وی دبیر اجرایی دو دوره جشنواره تئاتر مقاومت و همچنین دبیر اجرایی چند دوره جشنواره تئاتر بسیج بوده‌است. نجفیان همچنین به‌عنوان داور و عضو هیئت انتخاب جشنواره‌های سوره، تئاتر مقاومت و تئاتر بسیج و نیز عضو شورای نظارت و ارزشیابی مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حوزه هنری فعالیت داشته‌است. کارگردانی بیش از بیست نمایش صحنه‌ای نیز در کارنامه هنری وی دیده می‌شود.

هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت به‌همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح و دبیری حمید نیلی آذرماه سال جاری برگزار خواهد شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: