به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، دو کتاب جدید از حسین صفا با نام‌های «این دست بی‌صدا» که مجموعه‌ غزل‌های مدرن این شاعر است و «آه به خط بریل» که مجموعه‌ای از جدیدترین شعرهای سپید این شاعر محسوب می‌شود، توسط نشر نیماژ منتشر شدند و روی پیشخوان کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور قرار گرفتند.

«این دست بی‌صدا» چهارمین دفتر از غزل‌های مدرن حسین صفا است که می‌توان گفت شکل تکمیل شده‌ غزلی‌ است که صفا در سه مجموعه غزل پیشین خود ارایه کرده‌است. این کتاب ۱۲۰ صفحه دارد و با تیراژ ۱۰۰۰ نسخه و قیمت پشت جلد ۲۵۰۰۰ تومان به بازار کتاب عرضه شده است.

«آه به خط بریل» دفتر سوم از شعرهای سپید این شاعر است که ۹۸ صفحه دارد و با تیراژ ۱۰۰۰ نسخه و قیمت پشت جلد ۲۵۰۰۰ تومان به علاقه‌مندان آثار این شاعر عرضه شده است.

از آثار پیشین این شاعر می‌توان به «صدای راه‌پله می‌آید»، «منجنیق» و «نرگس» اشاره کرد.

در بخشی از یکی از شعرهای مجموعه‌ «آه به خط بریل» می‌خوانیم: «یعنی چه این مادرهای ساکت، این چمدان‌های ساکت، این مرزهای شلوغ، و این خداحافظی‌ها که تصنیف کرده‌اید، بیدارم نکنید، من خواب‌های زیادی دیده‌ام، و در این خواب آخر، شما را می‌بینم که از هوای خنک لذت می‌برید، بیدارم نکنید، خورشیدی که میلیون‌ها سال تابید و چیزی بر کسی روشن نکرد، چه حرفی با من خواهد داشت؟»

در بخشی از یکی از غزل‌های مجموعه‌ «این دست بی‌صدا» آمده است: «صحن خلسه است زندگی، صحن خلسه با هزار در، من که اینچنین مشرّفم، کاروان قرص‌های من، هر نفس هزار نوبت از، هر هزار در گذشته است»

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: