به گزارش گروه فرهنگ وهنر خبرگزاری برنا، این فیلم با نویسندگی مسعود احمدیان موفق به کسب عنوان جایزه بهترین فیلم از جشنواره «ققنوس» شد.

داستان «سیانور» بازگو کننده وقایع درونی سازمان مجاهدین خلق پیش از انقلاب اسلامی ایران و در سال 1357 است. اختلاف و دو دستگی میان دو گروه در سازمان مجاهدین خلق و درگیری میان چهره‌ های کلیدی آن مانند «تقی شهرام»، «مرتضی صمدیه لباف» و «مجید شریف واقفی» در متن یک داستان عاشقانه نافرجام برای مخاطبان کانال بالکان روایت می‌ شود.

محور اصلی این فیلم 100 دقیقه ای زندگی عاشقانه زوجی به نام «امیر» و «هما» است که در آن دوره زمانی به تصویر کشیده می‌ شود. پس از پایان یک سکوت طولانی این دو نفر یکدیگر را می یابند در حالی که یک انتخاب بیشتر ندارند، سیانور یا زندگی! و...

مهدی‌هاشمی، هانیه توسلی، پدرام شریفی، بابک حمیدیان، حامد کمیلی، بهنوش طباطبایی، رضا مولایی و آتیلا پسیانی در «سیانور» نقش آفرینی کرده اند و تهیه کننده این اثر، محمود رضوی است.

فیلم سینمایی «سیانور» یکشنبه هجدهم آبان ساعت 23:30 به وقت تهران با زبانگردانی و ترجمه بوسنیایی آدین یاشاروویچ،  روی آنتن کانال بالکان شبکه سحر می رود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: