به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا،  با توجه به حضور داوران مطرح از شش قاره در این دوره جشنواره، از سر گرفته شدن قرنطینه ناشی از مشکلات جهانی کرونا، شرایط حاد کرونا در کشور و بسته بودن بسیاری از پروازهای بین المللی، امکان برنامه‌ریزی برای برگزاری حضوری جلسات داوری وجود نداشته است و نظر به تمایل و رویکرد همه ساله جشنواره بر داوری حضوری و همزمان تمامی داوران و امکان برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای انتقال تجربه از داوران سراسر جهان برای نسل جوان عکاسی کشور، بنابراین با کسب مجوز‌های لازم از فیاپ و PSA  و به امید بهبود شرایط، زمان داوری هشتمین دوره جشنواره از آذر به دی ماه تغییر یافت.

همچنین از آنجا که در سال ۲۰۲۰، بسیاری از عکاسان در سراسر دنیا به دلیل کرونا امکان فعالیت عکاسی کافی نداشتند و با توجه به تغییر تاریخ جلسات داوری، شورای سیاستگذاری جشنواره تصمیم گرفت که امکان ویرایش، حذف و اضافه عکس‌ها را برای تمامی شرکت‌کنندگان تا تاریخ ۱۸ آذر ۹۹ فراهم کند.

بنابراین سایت جشنواره برای تمامی شرکت‌کنندگان در سراسر دنیا تا ساعت ۲۴ روز سه‌شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۹ باز خواهد بود و متقاضیان جدید نیز فرصت ثبت‌نام در سایت را دارند.

تمامی شرکت‌کنندگان تا پایان این مهلت می‌توانند عکس‌های خود را حذف، اضافه و یا تغییر دهند. پس از این تاریخ سایت به صورت خودکار بسته می‌شود.

برای احترام به شرکت‌کنندگانی که مطابق زمان‌بندی جشنواره ثبت‌نام کرده‌اند، در صورت برابر بودن مجموع امتیازات شرکت‌کنندگانی که نامزد دریافت جوایز بهترین شرکت‌کننده و بهترین شرکت‌کننده داخلی هستند، شرکت‌کننده‌ای که زود‌تر ثبت‌نام کرده باشد برنده خواهد شد.

هشتمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام در ۶ بخش با موضوعات آزاد رنگی، آزاد تک رنگ، شهر، عکاسی مفهومی (کانسپچوال)، گردشگری و عکاسی مینیمالیستی برگزار و همچنین جوایز ویژه‌ای به بهترین عکس‌ها در موضوعات نجوم، عکس هوایی و حیوانات اهدا می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مطالعه متن کامل فراخوان می‌توان به آدرس ‌پایگاه ‌اینترنتی ‌جشنواره به ‌نشانی www.Khayyam.Photo  مراجعه کرد.

هشتمین جشنواره بین‌المللی عکس «خیام» به دبیری علی سامعی (نماینده فیاپ در ایران) و با هدف ارتقای سطح عکاسی و گفت‌وگوی بصری میان عکاسان ایران و جهان و به منظور بزرگداشت حکیم عمر خیام، توسط نمایندگی فیاپ در ایران یعنی کلوپ عکس فوکوس – وابسته به موسسه فرهنگی هنری «خانه هنر خیام» برگزار می‌شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: