به گزارش برنا، در این قسمت «چرخ»، حافظ آهی، مجری-کارشناس برنامه به بهانه‌ روز جهانی علم با دکتر زرین زردار، عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت‌ و گو می‌ کند.

در بخش‌ دیگری از این قسمت «چرخ»، دکتر داریوش طاهرزاده، دکترای شیمی و مدرس دانشگاه تهران، یافته‌ های جدید درباره نحوه‌ اندیشیدن علمی را بررسی خواهد کرد.

سازمان جهانی یونسکو به‌ عنوان معتبرترین سازمان آموزشی و فرهنگی در جهان که در حوزه‌ های علم، فرهنگ و آموزش فعالیت می‌ کند، اولین بار در سال ۱۹۹۹ میلادی‌ در نشست بوداپست مجارستان ۱۰ نوامبر را به‌ عنوان روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه نامگذاری کرد. این نام‌گذاری هرچند ارزش نهادن به علم و فناوری علمی‌ و بانیان علم خوانده شده، در عین ‌حال تلاش به منظور ایجاد پیوند میان فناوری‌ های علمی، بهبود کیفیت زندگی‌ عمومی و کاهش و مهار تهدیدهای اقلیمی ناشی از تولید و فناوری‌ های تکنولوژیک‌ هم محسوب می‌ شود.

از مهم ترین اهداف یونسکو از نام‌ گذاری روز علم، بهره‌ مندی آحاد جامعه از ثمرات علم، فناوری و نوآوری، ایجاد بستر و فضای مناسب گفتمان درخصوص تاثیر علم، فناوری و نوآوری بر زندگی روزمره‌ مردم، صلح و توسعه و معرفی برخی موقعیت‌ های جدید است که باعث ارتقای کیفیت عمومی زندگی می‌ شود.

فصل هفتم مجله تصویری «چرخ» مهم‌ ترین رویدادهای علم و فناوری و مسائل روزمره‌ زندگی را با نگاهی تخصصی و به‌ زبانی ساده و با حضور مسئولان، کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان واکاوی می‌ کند.

برنامه«چرخ» چهار روز در هفته، از یکشنبه تا چهارشنبه، از ساعت ۱۹ به‌ صورت زنده و به مدت ۴۵ دقیقه از شبکه‌ چهار سیما پخش می‌ شود.

مجری «چرخ» حافظ آهی است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه‌کنندگی «چرخ» را بر عهده دارند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: