به گزارش برنا، عباس مقتدایی، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار.برنا عنوان کرد: مبحث آسیب های اجتماعی یکی از مهم ترین معضلاتی است که امروز در سراسر کشور وجود  دارد.

وی افزود: فعالان اجتماعی در این زمینه دغدغه های فراوانی دارند که به صورت مرتب به نمایندگان مجلس منتقل کرده اند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: در هفته های گذشته تصویری از پیکر یک نوزاد در اصفهان منتشر شد که باعث ناراحتی همه مردم شد و بر کم کاری دستگاهها در خصوص حاشیه نشینی صحه گذاشت.

وی ادامه داد: در خصوص مسائلی همچون حاشیه نشینی، کودکان کار، فقر و... بعد از حضور در برنامه شکلات تلخ و تصویر و گزارش هایی که از مشکلات خانواده های مهاجر به خصوص کودکان کار سخت در کوره پز خانه ها را دیدم مکاتبه ای را با رئیس جمهور انجام دادم و در آن تاکید کردم که در جهت تقویت بودجه نهادهای حمایتی همچون سازمان بهزیستی در خصوص آسیب های اجتماعی در لایحه بودجه سال آینده گام برداشته شود و این مورد دارای اهمیت است.

مقتدایی مطرح کرد:روز گذشته جناب آقای رئیس جمهور بر روی این نامه به رئیس سازمان برنامه و بودجه دستور دادند و پی نوشت کردند که بررسی و اقدام شود.

وی افزود: قطعا مجلس نیز در خصوص بودجه مربوط به آسیب های اجتماعی در موعد مقرر حمایت لازم را انجام داد.دستور آقای رئیس جمهور نوید بخش اقدام متناسب در این حوزه هست و خرسندیم که دولت نیز بر روی اهمیت این مبحث تاکید دارد.

مقتدایی در پایان خاطر نشان کرد: قطعا با رئیس سازمان برنامه و بودجه صحبت خواهیم کرد که دستور رئیس جمهور عملیاتی و مورد توجه ویژه قرار گیرد.

برنامه شکلات تلخ فردا  با موضوع آسیب های حاصل از مهاجرت  و مهارت آموزی با حضور نمایندگان گرگان و اصفهان در مجلس  شورای اسلامی و سردار رحیمی رییس پلیس پایتخت روی آنتن می رود.

متن نامه نماینده اصفهان به رییس جمهور و پاسخ سریع  دفتر رئیس جمهور در خصوص تقویت بودجه سازمان بهزیستی و دیگر سازمان های حمایتی از وضعیت معیشتی کودکان کار و مهاجرین به حواشی شهر در ذیل آمده است.

1

 

index1

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: