به گزارش برنا، انیمیشن ۱۱ دقیقه‌ای «خرچنگ» روز ۲۵ آبان ۱۳۹۹ (۱۵ نوامبر ۲۰۲۰) به همراه چند فیلم کوتاه دیگر از بخش مسابقه رسمی در ساعت ۱۶:۳۰ با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سینما به نمایش در آمد.

«خرچنگ» از تولیدات سال ۱۳۹۸ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که نهمین حضور بین‌المللی خود را در جشنواره بین‌المللی فیلم مستند و کوتاه بیلبائو، زینبی تجربه می‌کند.

این جشنواره یکی از جشنواره‌های معتبر فیلم اروپا در زمینه فیلم‌های مستند و کوتاه به شمار می‌رود که واجد شرایط اسکار، بفتا، گویا و مورد تایید فدراسیون بین‌المللی اتحادیه‌های تهیه ‌کنندگان فیلم (فیاپف) است و هر ساله برنده جایزه بزرگ آن برای رقابت جایزه اسکار معرفی می‌شود.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان پیش‌تر نیز در سال ۲۰۱۸ با انیمیشن «مثل یک پروانه روی قلب» به کارگردانی مریم خلیل‌زاده در بخش ویژه مروری بر آثار کارگردانان زن ایرانی و در سال ۲۰۱۶ با فیلم «پدربزرگ» به کارگردانی شیوا صادق‌اسدی تنها فیلم ایرانی راه‌یافته به پنجاه‌وهشتمین دوره این جشنواره حضور داشته‌ است.

شیوا صادق‌اسدی کارگردان و تهیه کننده فیلم «یال و کوپال» در سال گذشته نیز توانست در بخش رسمی فیلم کوتاه همین جشنواره حضور داشته باشد.

شصت‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند و کوتاه بیلبائو، زینبی از ۲۳ تا ۳۰ آبان سال ۱۳۹۹  (۱۳ تا ۲۰ نوامبر ۲۰۲۰) در شهر بیلبائوی کشور اسپانیا برگزار می‌شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: