به گزارش برنا، کارگردان فیلم‌های «دیوانه‌ای از قفس پرید» و «آلزایمر» به علت سکته قلبی و مغزی از شرایط بسیار بدی برخوردار است که باعث شده است تا بستری بماند. او که کارهای فاخری در سینمای ایران دارد و سال ها برای حال خوب بینندگان سینما تلاش کرده امروز در بستر بیماری است و حالش چندان خوب نیست در حالی که مسئولان او را فراموش کرده اند.

خبرنگار تسنیم در مورد حال این روزهای معتمدی نوشت: امروز برای انجام یک گفت‌وگو با دکتر «احمدرضا معتمدی» کارگردان سینمای ایران و استاد دانشگاه و نویسنده تماس گرفتیم. پیشاپیش از اطرافیان وی باخبر بودیم که احوال چندان مساعدی ندارد اما با تماسی که با او گرفتیم متوجه شدیم که این سینماگر بزرگ و محترم کشور از شرایط جسمانی بسیار بدتری برخوردار شده‌ است تا این حد که نیمی از بدنش دچار فلجی شده است.

با او با توجه به شرایط وخیمش گفت‌وگو نکردیم اما در خلال صحبت‌های کوتاهش اشاره به اتفاقاتی که برای سلامتی‌اش رخ داده است گفت. اینکه سال خوبی را تا اینجا پشت سر نگذاشته است و سکته قلبی و مغزی کرده و برای مداوای خود باید از داروهایی استفاده می‌کرده است که به خاطر تحریم به سختی به دست آورده اما نتیجه نگرفته است.

این روند باعث شده است که عضلات بدنش دچار نوعی فلجی شود که شاید با درمان بتواند حالت صحیحی به خود بگیرد. الگوگیری غلط مفاصل و عضلاتش کار را برای او سخت‌تر کرده است.

از برخی از سخنانش که درباره سینمای ایران گفت به علت آنکه راضی نبود حتی یک کلمه از آن را منتشر کنیم می‌گذریم و فقط به این بسنده می‌کنیم که گفت‌ حرف‌های نزده در سینه‌اش بسیار است.

خبرگزاری‌ها، رسانه‌ها و نهادهای فرهنگی که از شرایط وی در این چند ماه اخیر خبر داشتند، هیچ مطلبی را در این باره منتشر نکردند که باعث شد تا این کارگردان سینما به نوعی به فراموشی سپرده شود.

آخرین فیلم‌هایی که این فیلمساز راهی سینما کرده است فیلم‌های «سو تفاهم» و «راه رفتن روی سیم» بوده است.

کارگردان فیلم «دیوانه‌ای از قفس پرید» که در جشنواره فجر توانست جوایز اصلی آن را بدست آورد، در روزهای خوبی بسر نمی‌برد اما امیدش را برای ادامه کار و زندگی از دست نداده است. برای او دعا کنیم تا بتواند باز هم روی پا بایستد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: