سومین دور گفت‌وگوهای دینی ایران و اتیوپی برگزار می‌شود

به همت رایزنی فرهنگی کشورمان در آدیس آبابا، سومین دور گفت‌وگوهای دینی ایران و اتیوپی با موضوع «ویروس کرونا و دینداری در اسلام و مسیحیت» برگزار خواهد شد.

به گزارش برنا؛ سلمان رستمی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آدیس آبابا با بروک آیله، رییس دانشگاه مسیحی مکانیسوس و عبدی، قائم مقام این دانشگاه در محل اتاق ریاست دانشگاه، دیدار و در باره به منظور هماهنگی برگزاری سومین دور گفت‌وگوهای اسلام و مسیحیت گفت‌وگو کرد.

رستمی در سخنانی، ضمن تقدیر و تشکر از همکاری دانشگاه مسیحی مکانیسوس در خصوص برگزاری دو دور گفت‌وگوی موفق دینی میان دو کشور، اظهار امیدواری کرد گفت‌وگوهای دینی میان اسلام و مسیحیت در آینده توسعه بیشتری پیدا کند.  

در ادامه این دیدار مقرر شد؛ سومین دور گفت‌وگوهای دینی ایران و اتیوپی با موضوع «ویروس کرونا و دینداری در اسلام و مسیحیت» با عنوان انگلیسی "Corona and Religiosity in Islam and Christianity" با سخنرانی اندیشمندان ایرانی و اتیوپیایی برگزار شود.

همچنین، به منظور بهره‌مندی دانشجویان اتیوپیایی از سخنرانی‌ها و همچنین پرسش و پاسخ در انتهای این وبینار مقرر شد که امکان حضور دانشجویان و اساتید در سالن اجتماعات دانشگاه و نمایش وبینار بر روی پرده ویدئو پروژکتور صورت پذیرد.

بنابر اعلام این خبر، تاریخ برگزاری سومین دور گفت‌وگوهای دینی ایران و اتیوپی متعاقباً از سوی این نمایندگی فرهنگی، اعلام خواهد شد.

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار فرهنگ و هنر

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار فرهنگ و هنر

    اخبار برگزیده