به گزارش برنا، معاونت فضای مجازی رسانه ملی با توجه به ماموریت ذاتی خود در نهضت تولید و توزیع محتوا و با تعیین سرفصل های محتوایی مشخص، پیام های مرتبط با سالگرد شهادت سردار سلیمانی و یاران شهیدش؛ با محوریت «هشتگ مرد میدان» بر آن است تا محتواهای مردمی این ایام را در قالب های مختلف فضای مجازی هدایت ، تجمیع و در نهایت مورد داوری مردمی قرار دهد.

 بخش عمده ای از محتوای فضای مجازی همچون عکس  ، فیلم  و متن  همواره از سوی مردم و اقشار مختلف جامعه  تولید می شود که این تولیدات نقطه عطف رویدادهای سیاسی و فرهنگی برشمرده می شود.

بنا بر این گزارش،  به رغم ظرفیت محتوای بی بدیل این تولیدات و به دلیل عدم همگرایی در پیام ها،عمده این زحمات به نقطه اثربخش مشخصی نمی رسد. .

 به گفته حسن میثمی، دبیر رویداد «مرد میدان»، هدف از برگزاری این طرح ،تولید ،توزیع و داوری آثار حرفه ای و نیمه حرفه ای مردمی است که سال گذشته ، در یک عملیات تروریستی ، سردار محبوب خود را از دست داده اند.

میثمی در این باره اظهار داشت : تولید محتوا و فعالیت در این حوزه می تواند علاوه بر قرابت معنوی بین مردم وجایگاه والای این شهید بزرگوار به جریان سازی های گسترده در فضای ملی و بین المللی در موضوع ترور و شهادت منجر شود.

وی در رابطه با عنوان های این رویداد مردمی افزود: این رویداد حول هفت  محور ، تولید محتوای احساسی ، عاطفی، یادداشت هایی در وصف دلتنگی  سردار ، وجوه محبوبیت حاج قاسم و نیز روحیه انقلابی و جهادی این شهید والا مقام و مهمترین آن توجه به نقش سردار قاسم سلیمانی در امنیت ایران و منطقه ، شکل گرفته است.

میثمی افزود:توجه به جنبه الگو سازی برای قشر کودک و نوجوان ، بازنمایی شخصیت شهید و انگیزه بخشی و امید آفرینی برای ادامه راه این شهید و نیز دیگر شهدای ارزشمند کشور نظیر شهید محسن فخری زاده ، بخش دیگری از عناوین کلیدی این رویداد را تشکیل می دهند.

وی خاطرنشان کرد: مشارکت  کنندگان در این طرح می توانند پس از تولید محتوا در هر قالب و انتشار آن در رسانه های اجتماعی، گروه های اجتماعی و سایت تلوبیون ، با درج هشتگ های مربوط به رویداد ، عضوی از این جریان ملی شوند و یا با  ارسال اثر به شناسه @marde_meydanدراین رویداد مردمی مشارکت کنند.

دبیر رویداد "مرد میدان " تنوع قالب تولید محتوا را از مزیت های این طرح برشمرد و  تصریح کرد: شرکت کنندگان دراین رویداد هیج گونه محدودیتی در تولید محتوا ندارند. وی افزود : عکس ، کلیپ ، دابسمش، یادداشت و  تولیدات حرفه ای تر نظیر انیمیشن ، فیلم کوتاه و موشن گرافی همگی قابلیت حضور در این رویداد مردمی را دارا هستند.

 میثمی  همچنین  تصریح کرد : بخش دیگر رویداد مرد میدان، داوری آثار ارسال شده است که افراد با حضور در سایت www.mardemeydan.ir می توانند نسبت به ارزیابی آثار مشارکت کنند .

 

poster 3

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: