به گزارش برنا ،شهرام منظمی، داور کمیسیون شعر و موسیقی یادواره رسانه‌ای مکتب شهید قاسم سلیمانی درباره ضرورت و تاثیرگذاری انعکاس و جلوه شهید قاسم سلیمانی در عالم هنر بیان کرد: در هر رشته‌ای چه هنر، صنعت، طب و فن هرکسی در هر رشته‌ای اسطوره‌ای تحت عنوان یک شخصیت برجسته دارد. قهرمانان یک کشور در هر دوره تاریخ تاثیر ویژه‌ای در ایجاد انگیزه برای خلق آثار فاخر ایجاد کردند.

وی افزود: در دوره ما هم که با شهید قاسم سلیمانی هم‌دوره بودیم وجود این انسان به‌عنوان یک قهرمان ایجاد انگیزه بسیاری در خلق هرگونه اثر ایجاد می‌کرد. هرانسانی دوست دارد مثل قاسم سلیمانی باشد و وجود چنین قهرمان‌هایی برای جوامع ذی‌قیمت است و افسوس که از میان ما رفت.

منظمی درباره تاثیرگذاری یادواره رسانه‌ای مکتب شهید قاسم سلیمانی بر تداوم شناخت این شخصیت بزرگ در جامعه عنوان کرد: تنها ویژگی‌ای که می‌تواند شخصیتی را خوب معرفی کند، کلام است که بتواند شخصیت بارز این بزرگ‌مرد را به‌منصه ظهور برساند و همه جهانیان بزرگی او را در کلام بشنوند.

داور کمیسیون شعر و موسیقی یادواره رسانه‌ای مکتب شهید قاسم سلیمانی عنوان کرد: در موسیقی باید بتوانیم به‌تنهایی وجود شخصیتی را بیان کنیم، تا مردم با این موضوع آگاهانه برخورد کنند. به‌لحاظ موسیقایی ملت ما آنقدر اعتلای فرهنگی ندارند که با شنیدن یک اثر بی‌کلام پی به شخصیت یک سرداری به‌نام قاسم سلیمانی ببرند؛ کلام است که می‌تواند او را به‌خوبی معرفی کند، به‌کمک موسیقی بیاید تا در کنار هم یک اثر حماسی با کلام ویژه بتواند به معرفی او در تمام سطوح فرهنگی جامعه کمک کند.

وی ادامه داد: اگر زمان بیشتری برای ارسال آثار درنظر گرفته شده‌بود، سطح کیفی آثار افزایش پیدا می‌کرد؛ اما به‌لحاظ کمی 220 اثر ارسال شده‌بود که پس از چند مرحله داوری به 50 اثر رسید که در شورای عالی مورد ارزیابی قرار گرفت و ۱۰ اثر در کنار نماهنگ به‌عنوان آثار برگزیده انتخاب شد. من به‌عنوان داور خیلی به‌لحاظ کیفی آثار را ویژه ندیدم و فکر می‌کنم که نقطه ضعف این است که مراکز خیلی با ساخت آثار مناسبتی به این شکل آشنایی ویژه‌ای ندارند و این ضعف بزرگ است و باید برطرف شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: