به گزارش برنا، رسانه ملی برای پاسداشت یکمین سالروز شهادت سپهبد شهید سلیمانی  برنامه ریزی ویژه ای خواهد داشت و شبکه های رادیویی نیز به فراخور ماموریتها و مخاطبان خود در این مسیر قدم بر میدارند. در همین راستا ،شبکه‌های رادیویی در مجموع با 625 برنامه، 118 عنوان و به مدت 240 ساعت و 50  دقیقه به  سالگرد شهادت سردار سلیمانی می پردازند که از این میزان برنامه، 267 برنامه در قالب 38 عنوان و به مدت 101ساعت و 26 دقیقه به صورت ویژه، 113 برنامه در قالب 37 عنوان و به مدت67 ساعت و 13 دقیقه به صورت منعطف (بیشتر از 70 درصد)، 94 برنامه در قالب 32 عنوان و به مدت29 ساعت و 43 دقیقه به صورت پرداخت به موضوع (کمتر از 70 درصد) و 151 برنامه در قالب 11 عنوان و به مدت 42 ساعت و 28 دقیقه به صورت تأمینی خواهد بود.

مهمترین موضوعات برنامه ها

مهمترین موضوعات اشاره شده در این برنامه ها عبارتند از: مکتب قاسم سلیمانی و بازخوانی شخصیت انقلابی و مدیریت خلاقانه وی برای گام دوم انقلاب اسلامی، خدمات راهبردی  سپهبد سلیمانی در تبادلات تجاری بین ایران و کشورهای دوست و همسایه خلیج فارس، تشریح نقش سپهبد سلیمانی در جریان مقاومت  و ویژگی های شخصیتی  ایشان، شباهتهای زندگی شهید فخری زاده و حاج قاسم، ابعاد شخصیت والا و ارزشمند جهانی شهید سلیمانی، محصولاتی که به واسه مدیریت شهید سلیمانی بومی شد.

رادیو ایران

مستند نمایشی تولیدی« صور از خاور» در راستای معرفی زندگی سردار سلیمانی و جبهه مقاومت شنبه تا چهارشنبه 9 تا 13 دی ساعت 22:30 ،مجله زنده «پلاک هشت» شنبه تا چهارشنبه 5 تا 13 دی ساعت 13:30 با موضوع نقش بی بدیل سردار سلیمانی در وحدت جبهه مقاومت اسلامی پخش می شود.

برنامه « همیشه سرباز» جمعه 5 دی ماه ساعت 16:00 به ابعاد شخصیتی سردار سلیمانی می پردازد.

برنامه  گفتگو محور «بحث روز» نیز چهارشنبه دهم دی ماه  ساعت 12:40 از دیدگاه های شهید سلیمانی در خصوص بصیرت  و  ویژه برنامه «میراث قاسم» جمعه 12 دی ماه ساعت 16:00 به چگونگی اتفاقات و حادثه به شهادت رسیدن سردار سلیمانی می گوید و« من قاسم سلیمانی هستم» در 13 دی ماه سالروز شهادت ایشان با موضوع زندگی پر افتخار سردار سلیمانی ساعت  20:30 از رادیوایران پخش می شود.

رادیو اقتصاد

در روز شنبه 13 دی ماه ، مجله تولیدی «وداع با سردار» با موضوع تحلیل اخبار و حوادث منطقه ساعت 0:05۰ ،نمایش تولیدی «علمدار»  با برشی از زندگی و مبارزات سردار حاج قاسم سلیمانی  ساعت 02:25 ، برنامه گفتگو محور تولیدی «رهیافت» با بیان پیامدهای شهادت سردار سلیمانی ساعت 03:00صبح پخش می شود.

 ضمن اینکه مجله زنده« روزهای روز »  از 9 تا 13 دی ساعت  17:05 به ویژگی اخلاص این شهید در عرصه اقتصادی می پردازد. نمایش تولیدی «رفیق خوشبخت ما» نیز از شنبه 22آذر تا پنج شنبه  11 دی ساعت07:55 به منتخبی  از زندگی نامه و متن وصیت نامه شهید بزرگوار خوانده می پردازد و مجله زنده طلوع بی پایان هم ۹ تا ۱۳ دی ساعت ۱۷:۰۵ درمورد ویژگی اخلاص این شهید در عرصه اقتصادی روی آنتن این رادیو می رود.

رادیو نمایش

این رادیو از روز یکشنبه تا پنج شنبه 7 تا 11 دی با مستند گفتگو محورتولیدی« مرد میدان» که ساعت 15:30 پخش می شود به بررسی شخصیت و خدمات سردار به ایران و مبارزه با داعش می پردازد.

نمایش تولیدی« فرمانده قاسم» با بیان روایاتِ معتبر از زندگی و شخصیتِ سردار سلیمانی  شنبه 6 تاپنج شنبه 11 و شنبه13تا پنج شنبه 18 دی ماه ساعت 18:00 پخش می شود و نمایش تولیدی «او را هنوز نشناختم» نیز از روز یک شنبه 14تا جمعه 19 دی ساعت 1:00 روی آنتن می رود که بخشی از شخصیت شهید سلیمانی معرفی خواهد کرد.

روز چهارشنبه 12 دی اختتامیه جشنواره سردار مقاومت و رادیو «نشان سلیمانی» به طور زنده از رادیو نمایش ساعت 16:30 پخش می شود.

رادیو جوان

روز پنج شنبه 11 دی ماه ساعت 20  در  برنامه گفتگو محور زنده ویژه سردار سلیمانی با کشورهای محور مقاومت ارتباط تلفنی برقرار می شود.

شنبه 13 دی ماه مستند تولیدی سالروز شهادت سردار سلیمانی ساعت 10:00صبح با موضوع ترور شهید سردار سلیمانی، برنامه گفتار محور ویژه سردار سلیمانی با موضوع خوانش کتاب صوتی تصویری در باره شهید سلیمانی در فواصل پخش ، موسیقی تولیدی ویژه سردار سلیمانی با موضوع  تولید ترانه و کلیپ ویژه شهید سردار سلیمانی پخش می شود.

مجموعه ایران صدا و چند رسانه ای رادیو

این مجموعه رادیویی از روز چهارشنبه 10 دی برنامه های کلامی تولیدی کتاب گویای قهرمانان ایران زمین با موضوع زندگی نامه سردار شهید قاسم سلیمانی و زندگی نامه ابومهدی المهندس، مجموعه سخنرانی سردار سلیمانی و کتاب گویای سلیمانی عزیز با موضوع گذری برزندگی نامه و رزم های سردار شهید ،همچنین بسته موسیقی تولیدی عصر حضور را با موضوع  موسیقی های پخش شده با محوریت سردار سلیمانی  برای مخاطبان ،آماده شنیدن می نماید.

رادیو صبا

 از روز دوشنبه اول تا دوشنبه 15 دی، ساعت 17:40  در نمایش تولیدی «رفیق خوشبخت من » روایت های کوتاه از سبک زندگی در مکتب سلیمانی را پخش می کند.

شنبه 13 دی ماه نیز ، در مجله رادیویی تولیدی« مرد میدان»  ساعت 14 به  معرفی گوشه هایی از زندگی و منش سردار شهید قاسم سلیمانی می پردازد.

رادیو تهران

 از دوشنبه 1 تا شنبه 20 دی ساعت 06:40 در نمایش تولیدی« رفیق خوشبخت ما» با رجال سیاسی گفتگو  و آیتم های  ویژه ای را پخش می کند.

سه شنبه 9 دی نیز مجله تولیدی «سردار» را با موضوع مبارزه سردار سلیمانی با داعش تا شهادت ایشان پخش می کند.

همچنین از روز سه شنبه 9 تا شنبه 13 دی «آوا و نغمات تولیدی/ وله صوتی» را با موضوع بصیرت شناسی در جهان حاضر به صورت شناور پخش می کند.

رادیو سلامت

از شنبه 6 تا پنج شنبه  11 دی برنامه گفتگو محور تولیدی «یگانه میدان» با محوریت نقش سردار سلیمانی در ایجاد امنیت و صلح ساعت 10:05پخش می شود.

در اشاعه فرهنگ نوع دوستی نیز مجله زنده «وقت عاشقی» نیز شنبه 13 دی  ساعت 10 صبح پخش می شود.

رادیو گفت و گو

از روز  دوشنبه 1 تا سه شنبه 30 دی دو  برنامه گفت و گو محور زنده «گفت و گوی سیاسی» با موضوع تاثیر مکتب شهید سلیمانی بر عرصه اجتماعی کشور ساعت 17:30 و تولیدی« ققنوس» با موضوع نقش شهید سلیمانی در افزایش توان بازدارندگی جمهوری اسلامی ساعت 14:30 پخش می شود.

از روز دوشنبه 1 تا شنبه 13 دی مجله تولیدی «عقیق مقاومت» با موضوع نقش سردار سلیمانی در کشورهای حوزه مقاومت ساعت 21 و برنامه گفتگو محور تولیدی «سرباز وطن» با محوریت گفتگو درباره شهید سلیمانی ساعت 00:30 پخش می شود.

همچنین از روز یکشنبه 14 تا سه شنبه 30 دی برنامه گفت و گو محور تولیدی «جهان مرد» در ساعت 16 به  نقش و جایگاه ولایت در منظومه فکری شهید سلیمانی و مجله تولیدی« پرچم سرخ » در ساعت 21  به  نقش بسیج جهان اسلام و جهانی سازی در مکتب شهید سلیمانی می پردازد.

رادیو ورزش

در مستند روایی تولیدی «چهل سردار»  که روز جمعه 12 دی  پخش می شود، رشادت ها و ایثارهای چهل سردار شهید بیان می شود.

شنبه 13 دی مینی فیچر تولیدی حبیب دل با بیان روایت رویداد مهم شهادت سردار سلیمانی ساعت 13:45 و روایت تولیدی« سردار پهلوان» با نگاهی بر  فعالیت های ورزشی سردار ساعت 18:30 پخش می شود.

دو نمایش تولیدی«سیصد نفر» که روایت مبارزه با گردان کرمان به فرماندهی سردار  در و «آخرین پرواز» روایت دیدار با خانواده شهید صحرایی با شهید سلیمانی است ، در بازه زمانی جمعه 12 تا پنج شنبه 18 دی ساعت 13:30پخش می شود.

رادیو معارف

از روز پنج شنبه 11 تا جمعه 26 دی ماه در مستند تولیدی «پنجره» مستند زندگی سردار شهید ساعت 12:15 پخش می شود.

در مجله تولیدی و زنده «سردار دلها» که پخش آن از  از دوشنبه 1 تا چهارشنبه 17 دی است، ساعت 9 صبح دلاورمردی های سردار شهید بازخوانی می شود. در برنامه گفتار محور  تولیدی « سخن سردار » نیز سخنرانی های سردار شهید  در ساعت 1:15 پخش می شود.

مجله رادیویی تولیدی «مکتب سلیمانی»  نیز به  ویژگی های مقاومت  در مکتب حاج قاسم، سهم مردم و مسوولان در ترویج اندیشه و مکتب حاج قاسم می پردازد.این برنامه از 11 تا 19 دی ساعت 9 صبح پخش می شود.

رادیو فرهنگ

در مجله زنده« قاسم هنوز زنده است» شنبه 13 دی ماه ساعت 10:30 زندگی و ویژگی های شخصیتی سردار سلیمانی روایت می شود.

گفتگو با همرزم های شهید سلیمانی در « سردار دلها»  از شنبه 6 تا پنج شنبه 11 دی ماه ، ساعت 16:15 پخش می شود همچنین مجله رادیویی و تولیدی« پرده عشاق» به صورت روایی و نقالی به شهادت سردار سلیمانی می پردازد.

رادیو قرآن

مجله زنده «شمع روشن»با موضوع بررسی شخصیت دینی سردار سلیمانی  روز جمعه 12 دی ساعت 21 پخش می شود.

مجله زنده «حکایت جاودانگی» نیز روز شنبه 13 دی با هدف آشنایی با شخصیت سردار ساعت 19:05 پخش می شود.

رادیو پیام

این رادیو در برنامه ساختار نوین تولیدی «مرد میدان» که به صورت شناور از روز دوشنبه 8 تا شنبه 13 دی ماه پخش می شود، مطالب و ترانه هایی در وصف سردار پخش می کند.

«هر ایرانی یک سلیمانی» نیز از پویش های رادیو پیام است که در رادیو نما پخش خواهد شد.

رادیو مقاومت

از اول تا 30 دی  دو برنامه گفتگو محور زنده «عصر مقاومت » با موضوع  تاثیر مکتب شهید سلیمانی بر عرصه اجتماعی کشور ساعت 18 و «مردی بیرون از قاب» با موضوع نقش سردار سلیمانی در تقویت اقتصاد ملی ساعت 9 صبح پخش می شود.

ضمن اینکه از اول تا 15 دی برنامه تولیدی با ساختارهای نوین« فرمان نامه»  با موضوع مقاومت در فرازهای نهج البلاغه ساعت 10:50 و برنامه گفتگو محور «سرباز ولایت»  با موضوع شهید سلیمانی و بازنمایی مکتب امامین انقلاب در نظر و عمل ساعت 11 و برنامه گفتگو محور «جهان ترور » با موضوع تروریست در حقوق بین الملل ساعت 11 پخش می شود.

مجله رادیویی تولیدی «قاسم های مقاومت» نیز ساعت 10:30 با موضوع شهید سلیمانی و گردان های عقیدتی زینبیون و فاطمیون؛ تحرک جریان شیعی پخش می شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: