به گزارش برنا، «انگل» اولین فیلم کره جنوبی هم بود که تندیس طلایی بهترین فیلم بین‌المللی را به خود اختصاص داد. حالا بونگ به اسکار پیش رو چشم دوخته و امیدوارست استیون یان، بازیگری که در فیلم «اوکجا» / Okja او هم بازی کرده بود، امسال بتواند برای ایفای نقش درخشانش در درام مهاجرتی «میناری» / Minari نامزدی جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد اصلی را کسب کند و به اولین بازیگر آسیایی-آمریکایی بدل شود که به این مهم دست می‌یابد.

بونگ تازگی به «ورایتی» گفته است: «بدیهی است که برای استیون خیلی ارزشمند است که به اولین آسیایی-آمریکایی نامزد این جایزه بدل شود؛ اما در وهله اول، دوست دارم به او به عنوان یک بازیگر و فرد تبریک بگویم. چون این نامزدی فقط توانایی او در مقام بازیگر را ثابت می‌کند. استیون بازی فوق‌العاده‌ای را در «میناری» ارایه داده است؛ و فکر می‌کنم این وسط، آسیایی-آمریکایی بودن و این‌که می‌تواند اولین باشد، موضوع‌های فرعی به شمار می‌آیند».

«میناری» یکی از تحسین‌شده‌ترین فیلم‌های مستقل ۲۰۲۰ است که لی آیزاک چونگ آن را نوشته و کارگردانی کرده است. اولین نمایش جهانی فیلم در جشنواره ساندنس بود که جوایز تماشاگران و هیأت داوران بخش آثار دراماتیک سینمای آمریکا را برای آن به ارمغان آورد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: