به گزارش برنا، در سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی، چندین ویژه برنامه به همین مناسبت از شبکه های سیما پخش می شود.

*** «خیابان ایران» شبکه یک در سالگرد شهادت سردار سلیمانی

* شبکه یک سیما با برنامه «صبح بخیر ایران» که با حضور مهمان هایی پخش می شود، سالگرد شهادت سپهبد سلیمانی را گرامی می دارد.

* «بزرگ ترین بدرقه جهان» ساعت 9:30 مستندی است که به یاد سردار پخش می شود.

* برنامه «خیابان ایران» در دو قسمتی که در ساعات 10:30 و 16 روی آنتن می رود، با پخش تصاویر و گفتگوهایی از نخستین سالگرد شهادت سردار سلیمانی می گوید.

* «ققنوس» مستند دیگری از این شبکه است که ساعت 19:30 پخش می شود.

شبکه دو سیما

* گروه معارف شبکه دو سیما ویژه برنامه «سردار کرار» را از ۱۱ دی ماه تا ۱۷ دی ماه روی آنتن می برد.

* مستند «سردار صلح» از ۱۳ دی ماه تا ۱۷ دی ماه هر شب ساعت ۲۱ پخش می شود.

* مستند «آقای ژنرال» نیز از دیگر برنامه های این شبکه است که روی آنتن می رود.

* برنامه های «نمادو»، «زنده باد زندگی»، «در انتهای الوند» صبحگاهی و شامگاهی، «مثبت خانواده»، «زعفران» و «عصر خانواده» نیز منعطف با موضوع شهادت سردار سلیمانی پخش می شود.

*** شبکه سه سیما از «سرباز چهل‌ساله» می گوید

* ویژه برنامه 9 قسمتی «روایت حبیب» با حضور چهره های شاخص و بین المللی مقاومت به مناسبت شهادت سردار سلیمانی از شبکه سه پخش می شود.

* مستندهای «سرباز چهل‌ساله»، «شهید قدس» و «چندقدم آنطرف‌تر» از جمله مستندهایی است که در سالروز شهادت سردار بزرگ دل ها از شبکه سه پخش می شود.

* برنامه «سلام صبح بخیر» به مناسبت سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی نیز ویژه برنامه‌ای خواهد داشت که به بررسی ابعاد شخصیتی ایشان می‌پردازد.

* ویژه برنامه «مرد میدان» نیز همزمان با سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی به روی آنتن شبکه سه خواهد رفت.

* پخش نماهنگ‌ها و میان‌برنامه‌هایی مرتبط با سالگرد شهادت نیز در فواصل برنامه ها روی آنتن می رود.

* برنامه های «سمت خدا» و «عطسه» نیز منعطف با موضوع شهادت سردار سلیمانی پخش می شوند.

 *** «طلوع» شبکه چهار در شهادت سردار

* شبکه چهار سیما با برنامه های «اهالی شب»،«مصیر»، «تربت»، «راز»، «حریف»، «زاویه»، «طلوع» و «شب های هنر» در سالگرد شهادت سردار سلیمانی همراه مخطابان خود می باشد.

«اهالی شب» در ۲ قسمت، پنج شنبه و جمعه شب ساعت 23؛ «مصیر» یک شنبه ساعت21؛ «راز» در ۵ قسمت هرشب ساعت 22؛ «زاویه» چهارشنبه ساعت 23؛ ویژه برنامه «طلوع» ساعت 9صبح؛ «شب های هنر» در سه قسمت یک شنبه، دوشنبه و سه شنبه ساعت 23 و میان برنامه «تربت» از شبکه چهار پخش می شود.

هر کدام ۱ قسمت . در مجموع ۳ قسمت شبهای هنر

*** «قرار قاسم» در شبکه پنج سیما یاد سردار را گرامی می دارد

* ویژه برنامه «قرار قاسم» ویژه اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی در دو قسمت جمعه 12 دی ماه و چهارشنبه 17 دی ماه ساعت 23 روی آنتن شبکه پنج می رود.

ویژه برنامه «قرارِ قاسم» کاری از گروه تهران و شهروندی شبکه پنج سیما است که با تهیه کنندگی میلاد پیغمبر زاده و سردبیری سیدمحمد موسوی و اجرای محمد حسین رنجبران با حضور مهمانان ویژه تماشایی خواهد شد.

* مستند «اخراج» به تهیه کنندگی محمد فریدونی و کارگردانی علیرضا منتظری دوشنبه 8 دی ماه ساعت 22 از شبکه پنج سیما تماشایی می شود. «اخراج» با محوریت انتقام سخت پس از شهادت حاج قاسم سلیمانی تولید شده است.

در مستند «اخراج» که از تصاویر آرشیوی استفاده شده است، گفتگویی با حسن شمشادی، سعدالله زارعی، نقوی حسینی و فواد ایزدی از کارشناسان زبده موضوعات سیاسی شده است.

* همچنین برنامه گفتگو محور «چهل ستون» از چهارشنبه شب ساعت 20 تا پایان هفته به مدت سه شب میهمان خانه های مخاطبان خواهد شد. این برنامه ویژه شهادت سردار سلیمانی تهیه شده است که هر شب به مدت 45 دقیقه روی آنتن شبکه پنج سیما خواهد رفت. 

* برنامه «به خانه بر می گردیم» گروه خانواده شبکه پنج سیما، با راه اندازی پویش" قاسم هنوز زنده است" از ابتدای هفته جاری به صورت ویژه به یاد سردار قاسم سلیمانی با مخاطبان همراه شده است. این برنامه با هدف تکریم یاد این شهید بزرگوار، آیتم های ویژه در جدول پخش هفتگی خود طراحی کرده است. دعوت از مهمانان ویژه، نماهنگ های حماسی، پخش کلیپ و سرود ارسالی مخاطبان مرتبط با موضوع پویش و... در این برنامه تماشایی می شود.

* برنامه میان برنامه های متنوعی با موضوع رشادت ها و مهربانی های سردار حاج قاسم سلیمانی روی آنتن می برد.

* مسابقه «پنج ستاره» این هفته پنجشنبه ساعت 21 سوال پیامکی: سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی در طول دوران هشت سال دفاع مقدس فرمانده کدام لشگر بود ؟ ۱- ۴۱ ثارالله  ۲- ۲۵ کربلا  ۳- ۱۸الغدیر  ۴- ۹بدر را برای مخاطبان طراحی کرده است و به قید قرعه به ده نفر از برگزیدگان هدیه می دهد.

* برنامه تخصصی و سینمایی «نقد سینما» نیز جمعه 12دی ماه مرتبط به اولین سالگرد سردار دلها خواهد بود.

* برنامه «عطر عاشقی» با هدف تکریم سردار دل ها جمعه 12دی ماه ساعت17:30 ویژه شهادت حاج قاسم سلیمانی روی آنتن می رود. این برنامه با سفر به شهر کرمان، از گلزار شهدای کرمان و مزار این شهید والا مقام تماشایی خواهد شد. زمینه سازی ظهور و نقش حاج قاسم سلیمانی و سایر شهدای مدافع حرم، موضوع این برنامه است که با حضور دکتر پور ابراهیمی "رییس کمیسیون اقتصادی و نماینده کرمان" گفتگو خواهد شد. همچنین نوای گرم و دلنشین جواد حسینخانی برای تلاوت زیارت آل یس، طنین انداز خواهد شد.

گفتنی است دعای پرفیض کمیل پنجشنبه ۱۱ دی ماه ساعت ۲۳ از کنار مزار سردار سلیمانی برای مخاطبان شبکه پنج پخش می شود.

«عطر عاشقی» همچنین جمعه 26 دی ماه در آستانه شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) به بیت الزهرا منزل حاج قاسم سلیمانی می رود و حجت الاسلام احمد شرفخانی کارشناس مذهبی پیرامون آثار و علائم منتظران ظهور سخنرانی خواهد کرد . حاج جواد حسینخانی نیز با نوی زیبای خود به تلاوت زیارت آل یس می پردازد.

* برنامه های «تهران 20»، «در شهر»، «رنگین کمان»، «یه روز تازه» و «تا نیایش» معطوف به سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

*** «دو نیمه ماه»؛ مستند شبکه آموزش برای شهید سپهبد حاج‌ قاسم سلیمانی

* مستند «دو نیمه ماه» در بزرگداشت نخستین سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی به تهیه کنندگی آزاده رجبی، قرار است ۱۲ و ۱۳ دی، در دو قسمت ۴۵ دقیقه ای در حدود ساعت ۲۱ از شبکه آموزش پخش شود.

این مستند، ترکیبی از مصاحبه ها و تصاویر آرشیوی از  مقاطع مختلف زندگی سردار دل ها است. همچنین در این مستند گزارش ، همرزمان، دوستان و همراهان آن شهید، نیز از سیره عملی زندگی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی می گویند.

* شبکه آموزش در برنامه های زنده «صبحی دیگر»، «مدرسه تلویزیونی ایران»، «به وقت ایران»، «رویش» و «زنگ هفت» نیز به تبیین شخصیت سردار دل ها می پردازد.

*** روایت های کمتر شنیده شده از سردار سلیمانی در «یک و بیست» شبکه افق

* شبکه افق با برنامه «یک و بیست» از سه شنبه 9 دی ماه، هر شب ساعت 18:30 یاد سردار شهید قاسم سلیمانی را گرامی می دارد.

این برنامه شامل روایت‌هایی از زندگی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی است که با حضور اقشار مختلف مردم، هنرمندان، مستندسازان، مداحان و شاعران، همرزمان شهید و خانواده شهدا روی آنتن می‌رود.

*** بزرگ ترین محفل قرآنی به وسعت جبهه مقاومت در شبکه قرآن و معارف سیما

* همزمان با نخستین سالگرد شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس محفل انس با قرآن کریم در چهار کشور ایران، عراق، سوریه و لبنان موسوم به «محفل محور مقاومت» برگزار می‌شود.

این محفل شنبه ۱۳ دیماه از ساعت 18:30 تا 20 از حرم حضرت زینب (سلام الله علیها) آغاز و ضمن ارتباط زنده با کشورهای دیگر، از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می‌شود.

*** «مثل کوه مثل نسیم» شبکه جام جم در اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی

* مستند « مثل کوه مثل نسیم» به تهیه کنندگی و کارگردانی حمید قنبری و تدوین حسن بابایی، که به ارتباط صمیمی شهید سلیمانی با دوستان و بستگان در زادگاهشان به نام قنات ملک می پردازد.

* مجموعه مستند گزارشی «قاسم همیشه با ماست» که شامل درد و دل های مردمی است که گوشه گوشه کشور بر مزار شهید سلیمانی حاضر می شوند، از شبکه جام جم پخش می شود. در این مستند آثاری از هنرمندان رشته های مختلف که مرتبط با شهید سلیمانی است دیده می شود.

* مستند «شهادت سرخ» به کارگردانی سیدحمید میر حسینی نگاهی دارد به تشییع جنازه با شکوه شهید سلیمانی در شهر کرمان.

* برنامه های «جمع ایرانی»، «روز خوش» و «خانه مهر» نیز با دعوت از دوستان و نزدیکان شهید سلیمانی روی آنتن می رود.

* برنامه «کنکاش» ترورهای دولتی رژیم استکباری آمریکا را مورد بحث قرار می دهد.

*** «چ» به یاد سردار در شبکه نمایش

* شبکه نمایش در آستانه نخستین سالگرد شهادت سردار رشید اسلام، شهید حاج قاسم سلیمانی، روز جمعه ۱۲ دی ماه فیلم سینمایی «چ» را در ساعت ۲۳ و فیلم سینمایی «خداحافظ رفیق» را شنبه ۱۳ دی ماه ساعت ۱۳، پخش خواهد کرد.

*** بررسی مکتب شهید سلیمانی در «کتاب باز» شبکه نسیم

* «نسیم آوا» شبکه نسیم در جمعه شب 12 دی ماه به یاد سردار سلیمانی روی آنتن می رود.

* برنامه «کتاب باز» در روز شهادت سردار سلیمانی ساعت 19 مکتب این شهید بزرگوار را مورد بررسی قرار می دهد.

*** «مثل حاج قاسم» در شبکه امید

* «مثل حاج قاسم» عنوان مستندی است که در آستانه نخستین سالگرد شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی در 8 قسمت 13 دقیقه ای به تهیه کنندگی امیرسینا سلیمی هر شب ساعت 21:45 از شبکه امید پخش می شود.

این مستند روایت فرزندان نوجوان شهدای مدافع حرم از دیدار با سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی است که در این مستند سعی شده، با فرزندان شهدای مدافع حرم درباره ارتباطشان با شهید سلیمانی و خاطرات ایشان گفت وگو شود.

این مستند همچنین به روایت لحظه‌ای که خبر شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی به اطلاع فرزندان شهدا می رسد، می‌پردازد.

* برنامه «نسل سلیمانی» ویژه «پویش نسل سلیمانی» با مشارکت نهادها و تشکل های دانش آموزی روانه آنتن شبکه امید می شود.

این ویژه برنامه به تهیه کنندگی محمد تربتی در3 قسمت 42 دقیقه ای روزهای پنجشنبه و جمعه و شنبه 11 تا 13 دی ماه ساعت 16:30 روی آنتن شبکه امید خواهد رفت.

* برنامه «قاب امید» که هر روز ساعت 17:15 دقیقه با بخش های مختلف به طور ویژه به شهادت سردار دل ها می پردازد.

* برنامه «دوربین امید» نیز به اخبار فعالیت های نوجوانان در ایام سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی می پردازد. این برنامه هر شب ساعت 19:45 دقیقه روی آنتن می رود.

* همچنین برنامه «ما نوجوانان» روزهای پنج شنبه و جمعه 11 و 12 دی ماه ساعت 13:30 به پخش آثار تولید شده توسط نوجوانان پیرامون شخصیت شهید سلیمانی پرداخته و با نوجوانان تولید کننده آثار گفت وگو می کند.

*** «رهروان مکتب سلیمانی» در شبکه سلامت

شبکه سلامت با دو مستند «رهروان مکتب سلیمانی» و «سخنان شهید سلیمانی و شهید احمد کاظمی» در سالروز شهادت سردار سلیمانی با مخاطبان خود همراهی می کند.

«رهروان مکتب سلیمانی» تصاویری از حاج قاسم سلیمانی و مدافعان حرم و رهبری در مورد تربیت جوانان در مکتب امام (ره) و رهبری و «سخنان شهید سلیمانی و شهید احمد کاظمی» صحبت های سردار قاسم سلیمانی در مورد احمد کاظمی و سخنرانی احمد کاظمی در جلسه فرماندهان نیروی زمینی است.

* پخش موسیقی تصویر و میان برنامه هایی با موضوعات تصاویر اهدای خادمی امام رضا (ع) به شهید قاسم سلیمانی؛ تصاویری از سردار قاسم سلیمانی به همراه شعر خوانی و ابراز علاقه مردم به ایشان؛ تصاویر سردار قاسم سلیمانی به همراه گزیده ای از سخنرانی ایشان و تصاویری از شهید حججی؛ شعر خوانی به همراه تصاویر شهید قاسم سلیمانی؛ حمایت کودکان فلسطینی از شهید سردار سلیمانی با زیر نویس فارسی، سخنان و خاطراتی از شهید سلیمانی و آیاتی از قرآن کریم؛ تصاویر سردار قاسم سلیمانی به همراه صحبت همرزمانش و صحبت های همسر شهید قاسم سلیمانی در مورد ایشان در جدول پخش شبکه سلامت قرار دارد.

*** «نبرد خلیج فارس 2»  در شبکه کودک

انیمیشن سینمایی «نبرد خلیج فارس 2» به کارگردانی «فرهاد عظیما»، شنبه 13 دی ماه ساعت 14 از شبکـه کودک پخش خواهد شد.

*** «مکتب سلیمانی» در قاب مستند

* شبکه مستند با پخش مستند «مکتب سلیمانی در روستای قنات ملک» در اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی در روز شنبه 13 دی ماه ساعت 19 پخش می شود.

این مستند به کارگردانی محسن غلامزاده مهرآبادی؛ روایتی از زندگی شهید حاج قاسم سلیمانی از زبان اهالی زادگاه او، روستای قنات ملک در استان کرمان است.

*** مصاحبه با ورزشکاران شاخص در مورد مکتب شهید سلیمانی

شبکه ورزش برنامه ای را با هدف مصاحبه ای اختصاصی با ورزشکاران شاخص با موضوع مکتب شهید سلیمانی است، همراه بینندگان خود خواهد بود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: