به گزارش برنا، سیزدهم دی ماه سالروز شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است، مردی که مشهور به سردار دل‌ها بود و صدایش چه نیکو بر دل‌ها می‌نشست.

بر این اساس رادیوهای استانی ویژه برنامه‌های مختلفی را به همین منظور تدارک دیده‌اند و در حقیقت صدای استان‌ها همزمان با سالگرد شهادت این بزرگ مرد تاریخ معاصر کشورمان، رنگ و بوی محور مقاومت و نقش سردار در گفتمان مقاومت را می‌گیرند.

به این ترتیب و از هفتم تا 14 دی ماه و به مدت یک هفته کنداکتور مراکز استانی به پخش برگزیده‌های نخستین یادواره تولیدات رادیویی مکتب شهید سلیمانی اختصاص می‌یابد در این مدت برنامه‌های مختلفی پخش خواهد شد که از جمله آنها می‌توان به  پدر فرزند ایران، با دریا، کوچ برادر، آقا شیر، قاسم زهرا، بوسه بر ماه، مرد نبرد، راوی صادق، رفیق خوب ما، سردار دل‌ها، روایت عشق، عقیق سرخ، ققنوس ایران، پهلوانان نمی‌میرند، شین شهسوار، سلیمان انقلاب، ناشنیده‌ها، از اکتبر تا ژانویه، چهل خان، به شرط عاشقی و مدرسه مقاومت اشاره کرد.

این برنامه‌ها در ساختارهای مستند، مسابقه، مینی فیچر، نمایش و ترکیبی ساده در یادواره تولیدات رسانه‌ای مکتب سلیمانی شرکت کرده‌ بودند.

علاوه بر این اداره کل صدای استان‌ها برنامه‌ایی مشترک با همکاری مراکز با عنوان «سی شب با سردار» را از ابتدای دی ماه روی آنتن شبکه‌های استانی و رادیو مقاومت برده است.

این برنامه با هدف افزایش آگاهی مخاطبان در حوزه گفتمان مقاومت و به مناسبت سالگرد سردار  شهید حاج قاسم سلیمانی تولید و پخش می‌شود.

محورهای اصلی «سی شب با سردار»، تقویت خودباوری ملی با توجه به ظرفیت های گفتمان مقاومت در استان‌های کشور، معرفی چهره‌های شاخص شهدای مدافع حرم در استان‌ها و گسترش سبک زندگی سردار سلیمانی در جامعه است.

این برنامه به مدت یک ساعت هر شب از یکی از مراکز تهیه و پخش می‌شود و مراکز استانی و رادیو مقاومت نیز این برنامه را همزمان تقویت می‌کنند.

صدای مرکز کرمان که زادگاه شهید سلیمانی است در این مدت برنامه‌هایی با عناوینی همچون علمدار، قنوت دل‌ها، مدرسه عشق، مسیر آسمانی و در حریم کبریا را پخش می‌کند.

طلوع صبح و انتم الاذاعه هم از جمله برنامه‌های مرکز خوزستان هستند که در این روزها با محوریت سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی روی آنتن می‌روند.

مجموع مدت زمان این ویژه برنامه‌ها در همه مراکز، 227 ساعت است.

290 ساعت برنامه تلویزیونی با محوریت حاج قاسم

سیمای استان‌ها هم در این روزها تدارک وسیعی دیده‌اند و برنامه‌های گوناگونی را در ساختارهای مختلف گفت‌وگومحور، گزارش، خبر، ترکیبی، نمایشی و ... با محوریت سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و گفتمان مقاومت روی آنتن می‌برند.

تعداد این برنامه‌ها بیش از 170 مورد است و مدت زمان پخش آنها به 290 ساعت می‌رسد.

بخشی از این برنامه‌ها به صورت اختصاصی و مناسبتی تولید و پخش می‌شوند و بخشی دیگر از تدارک سیمای مراکز، محوریت دادن به این مسئله در برنامه‌های روتین است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: