به گزارش برنا، عباس میرهاشمی دبیر نمایشگاه عکس «مکتب سلیمانی» درباره رویکرد برگزاری این نمایشگاه توضیح داد: بنا به پیشنهاد و تصمیم اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری معاونت گردشگری منطقه آزاد کیش و موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر قرار شد همزمان با سالگرد سپهبد شهید قاسم سلیمانی، نمایشگاهی تدارک دیده شود. پیشنهاد اولیه برای برپایی این نمایشگاه عکس، اعلام فراخوان بود اما با توجه به تکرار فراخوان‌هایی در این زمینه که ممکن بود آثاری تکراری و دیده شده را شاهد باشیم بنابراین با تغییر رویه ترجیح دادیم آثار نمایشگاه را به صورت کیوریتوری گردآوری کنیم.

وی ادامه داد: به همین دلیل از عکاس‌هایی که از مراسم تشییع، طواف و خاکسپاری این شهیدان بزرگوار عکاسی کرده بودند، درخواست کردیم که مجموعه‌های عکسی که قابل ارایه در این موضوعات داشتند، با این رویکرد برای ما بفرستند. بر این اساس، در این نمایشگاه فریم‌هایی از ورود پیکرهای مطهر این شهدا به فرودگاه اهواز، طواف ایشان در اماکن متبرکه قم و مشهد و مراسم تشییع ایشان در قم، تهران، مشهد و کرمان را شاهد خواهیم بود.

دبیر نمایشگاه عکس «مکتب سلیمانی» با بیان اینکه عکس‌هایی از نبرد سردار سلیمانی در عراق و سوریه را در این نمایشگاه نمایش داده می‌شود، خاطرنشان کرد: عکس‌هایی از نبردهای تحت فرماندهی سردار سلیمانی در عراق و سوریه که توسط حسن قائدی و حسین مرصادی ثبت شده بودند، در اختیارمان قرار گرفت.

میرهاشمی تعداد عکس‌های این نمایشگاه را ۷۰ اثر اعلام و مطرح کرد: میزبان آثار ۱۰ هنرمند عکاس در قالب مجموعه‌ عکس نیز هستیم.

وی در ادامه به اسامی عکاسان حاضر در این نمایشگاه و موضوعات عکاسی اشاره کرد و گفت: حسین مرصادی با مجموعه عکس‌هایش از نبردهای تحت فرماندهی سردار سلیمانی در سوریه، حسن قائدی با مجموعه عکس‌هایی از نبردهای تحت فرماندهی سردار سلیمانی در عراق، مرتضی جابریان با مجموعه عکس‌های تشییع سردار شهید سلیمانی در اهواز، مدیار شجاعی‌فر با مجموعه عکس ورود شهدای بزرگوار به فرودگاه اهواز، محمد محسنی‌فر با مجموعه عکس تشییع شهیدان در تهران، محسن کرمعلی با مجموعه عکس‌هایش از طواف پیکرهای شهدا و تشییع ایشان در قم، حامد ملک پور با مجموعه عکس تشییع شهدا در کرمان، عرفان کوچاری با مجموعه عکس خاکسپاری شهدای بزرگوار در کرمان، وحید بیات با مجموعه عکس‌های تشییع شهدا در مشهد و محمدجواد مشهدی با مجموعه عکس طواف پیکرهای شهدای بزرگوار در حرم رضوی در این نمایشگاه حاضر خواهند بود.

میرهاشمی در پایان بیان کرد: برای حضور عکاس‌ها در نمایشگاه، شیوه‌نامه‌ای تنظیم شد تا هنرمندانی که مجموعه عکس داشتند در قالب این شیوه نامه آثار خود را ارایه کنند و بر این اساس عکس‌ها برای نمایشگاه حاضر شده‌اند.

نمایشگاه عکس «مکتب سلیمانی» به دبیری عباس میرهاشمی و دبیر اجرایی عبدالرحیم سیاهکارزاده همزمان به صورت فیزیکی روز ۱۳ دی ماه در جزیره کیش و نیز به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: