به گزارش برنا، این معاونت به مناسبت سالگرد شهادت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، برنامه‌های مختلفی را تهیه و از شبکه های مختلف استانی و سراسری  به مردم ایران هدیه کرده است.

در این رهگذر، تولیدات موسیقایی سهم و جایگاه ویژه‌ای دارند و به دلیل تاثیرگذاری شعر به خصوص سرود، آثاری در خور در این ساختار ضبط و از شبکه‌های مختلف پخش شده است.

یکی از این تولیدات شاخص که علاوه بر ضبط استودیویی و تولید نماهنگ با کیفیت بالا (Full HD) و در آیین اختتامیه یادواره تولیدات رسانه ای مکتب شهید سلیمانی نیز به صورت زنده بر روی صحنه اجرا شد، سرود رسمی «آیین سلیمانی» است.

این اثر در پنج فصل به روایت تاریخ انقلاب اسلامی و چهلمین سالگرد دفاع مقدس، کار بزرگ مدافعان حرم و شکست داعش، شهادت سردار دل‌ها شهید قاسم سلیمانی و تشییع میلیونی پیکر این شهید بزرگوار و همرزمانش، خروش امت اسلامی در محکوم کردن این ترور ناجوانمردانه توسط آمریکا و دست نشانده‌های غربی و در نهایت رویش نسل جدید سلیمانی‌ها در ایران اسلامی می‌پردازد.

آهنگسازی و تنظیم این اثر توسط محمدرضا چراغعلی و بر اساس سروده‌ای از دکتر اکرامی و استاد اسفندقه صورت گرفته و غلامرضا صنعتگر و ستار سهرابی هم خوانندگی آن را بر عهده داشته‌اند ضمن اینکه گروه کُر 50 نفره شامل اقوام مختلف ایرانی با لباس‌های بومی و محلی و اقشار مختلف جامعه و نیروهایی از یگان‌های مختلف نظامی، انتظامی، سپاه پاسداران، ارتش، مدافعان حرم، بسیج و نیروهای دریایی و هوایی در اجرای آن حضور داشتند.

تصویربرداری نماهنگ مربوط به این اثر فاخر در موزه دفاع مقدس و یادمان شهدا در شهرهایی همچون اهواز به عنوان سرزمین مقاومت و ایثار صورت گرفته و نسخه‌ای 6 دقیقه‌ای از این آن هم با تدوین مجدد از شبکه‌های مختلف صدا و سیما پخش شده است ضمن اینکه با استفاده از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی هم به صورت گسترده توزیع خواهد شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: