به گزارش  برنا، در میز علم این قسمت «چرخ»، حافظ آهی، مجری-کارشناس برنامه میزبان محمود حاج‌زمان، روزنامه‌نگار علم و مینا قدسی، کارشناس نجوم است. قدسی از یافته‌های تازه درباره‌ی سیاه‌چاله‌های اولیه و جست‌وجو برای ماده‌ی تاریک خواهد گفت و حاج‌زمان تغییرات اقلیمی و تاثیرات آن بر حیوانات را بررسی می‌کند. هفته‌ی گذشته تدروس آدهانوم، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در پیامی به مناسبت اولین روز جهانی آمادگی برای مقابله با همه گیری تاکید کرد «بحران شیوع ویروس کرونا آخرین همه‌گیری نخواهد بود که بشر با آن روبروست و تلاش برای بهبود سلامت انسان بدون مقابله با تغییرات آب و هوایی و حفظ حیات‌وحش محکوم به فنا است.» 

در بخش دیگری از «چرخ»‌ محمد کرباسی و علی خورشیدی، دو روزنامه‌نگار فناوری، اتفاقات دنیای تکنولوژی در سال جدید میلادی را بررسی خواهند کرد. در بخش‌های دیگری از این قسمت «چرخ»، مهم‌ترین عکس‌های دنیای علم و خبرهای علم و فناوری در ایران بررسی خواهند شد. 

فصل هفتم مجله‌ی تصویری «چرخ» مهم‌ترین رویدادهای علم و فناوری و مسائل روزمره‌ی زندگی با نگاهی تخصصی و به‌زبانی ساده و با حضور مسئولان، کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان بررسی و واکاوی می‌کند. 

«چرخ» چهار روز در هفته، از یکشنبه تا چهارشنبه، از ساعت ۱۹ به‌صورت زنده و به مدت ۴۵ دقیقه از شبکه‌ی چهار سیما پخش می‌شود. مجری «چرخ» حافظ آهی است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه‌کنندگی «چرخ» را بر عهده دارند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: