به گزارش برنا، نخستین همایش علمی رسانه و مکتب سلیمانی پیش از ظهر امروز در مرکز همایش‌های رسانه ملی برگزار شد.

در این همایش رئیس رسانه ملی و معاونین، مسئولان عالی‌رتبه، استادان صاحب‌نام و پژوهشگران برتر و زینب سلیمانی، فرزند شهید سپهبد سلیمانی و فرزندان و خانواده دیگر شهدای شاخص همچون شهید فخری‌زاده حضور داشتند.

علی عسکری رئیس سازمان صدا و سیما، سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، غلامعلی حدادعادل رئیس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی، سردار سرلشکر یحیی رحیم صفوی رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس از سخنرانان مراسم افتتاحیه بودند.

از جمله بخش‌های این همایش، رونمایی از سرودی حماسی تولید صدا و سیمای مرکز خوزستان بود؛ سرودی با عنوان «ملت بیدار و قوی» که با صدای حاج صادق آهنگران و بر اساس یکی از ملودی‌های حماسی در صدا و سیمای این مرکز تولید شده است.

همزمان با اجرای صحنه‌ای این سرود در سالن مرکز همایش‌های سازمان صدا و سیما، تصاویر مربوط به نماهنگ این اثر هم از نمایشگرهای موجود و شبکه‌های تلویزیونی وفضای مجازی برای حاضران و مخاطبان به نمایش درآمد.

محتوای سرود، تجدید میثاق با سردار شهید حاج قاسم سلیمانی است و در سرایش آن از بیانات رهبر معظم انقلاب به ویژه در حوزه فرهنگ مقاومت و ملت بیدار و قوی ایران وام گرفته شده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: