محمدرضا ورزی کارگردان و تهیه کننده در خصوص اینکه تلویزیون چگونه می تواند مخاطبین خودش را حفظ کند به خبرنگار سرویس فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا گفت: به طور کل تلویزیون مخاطبین خودش را دارد برای اینکه یک رسانه ی بزرگی است که فقط به سریال سازی بسنده نمی کند و انواع و اقسام برنامه ها از مسابقات گرفته تا برنامه های مناسبتی را برای سلایق مختلف تولید می کند بنابراین  شکل تلویزیون با شبکه نمایش خانگی تفاوت دارد در واقع شبکه نمایش خانگی صرفا برای سریال تعریف شده است و گاهی هم کنسرت پخش می کنند به نظر من هر دو مخاطبین خود را دارا هستند.

او ادامه داد: در شرایط فعلی که رقابتی بین رسانه ملی و شبکه نمایش خانگی وجود دارد باعث شده تا هر کدام تعریف متفاوتی از خود داشته باشند  چرا که رسالت تلویزیون و رسالت شبکه نمایش خانگی هر کدام با دیگری فرق می کند.

ورزی تصریح کرد: تعریف نمایش خانگی تفاوت زیادی با رسالت رسانه ملی دارد به طوری که رسانه ملی بسیار گسترده است و در واقع این گستردگی معطوف به فیلم و سریال نیست چرا که بسیاری از مطالبات مردم در رسانه ملی هنوز محفوظ است. من فکر می کنم باید بخش سریال سازی قسمت فیلمنامه ها و قصه ها و به نوعی بانک فیلم نامه قوی تر و غنی تر بشود.

او افزود: رسانه ملی در خانه و خانواده ها با همه اقشار مختلف جامعه سر و کار دارد و طبیعتا باید ملاحظات خاص خودش را داشته باشد ولیکن که امروزه در تلویزیون هم سریال هایی پخش می شود که مخاطب خودش را دارا است. مردم اثر خوب را می بینند و کاری که خوب نباشد را نیز نمی بینند در واقع مخاطب رسانه ملی در هر شرایطی مخاطب میلیونی است و تا روستا ها را هم پوشش می دهد. به طور کل هر یک از این دو یک رسالت را دارند نمی توان گفت که شبکه نمایش خانگی از رسانه ملی برتر و بهتر است چراکه هر کدام تعریف جداگانه ای برای خودشان دارند. و نباید یکی را به برتری برسانیم و دیگری را بد جلوه دهیم. ما باید وظایف هر کدام را تقسیم بندی کنیم و بدانیم که اهداف و هدف گذاری اشان چیست؟ درنهایت شبکه نمایش خانگی و رسانه ملی «تلویزیون» مخاطبان خودشان را دارند.

خبرنگار: یگانه پاکستانی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: