به گزارش برنا، این نخستین باری نیست که نتفلیکس به یک فیلم استودیویی بزرگ دست می‌یابد و این استراتژی غول عرصه پخش مجازی پس از کسب حقوق پخش «پارادوکس کلاورفیلد» / The Cloverfield Paradox محصول کمپانی «پارامونت» در سال ۲۰۱۸ حرکت روبه‌جلوی چشمگیری را تجربه کرد. نتفلیکس سال گذشته توانست دو فیلم دیگر «پارامونت» یعنی «مرغ‌عشق‌ها» / The Lovebirds و «محاکمه هفت شیکاگویی» / The Trial of the Chicago 7 را هم عرضه کند که دومی یکی از رقبای مهم فصل جوایز و اسکار ۲۰۲۱ است.

اسکات استوبر رییس «نتفلیکس اوریجینال فیلمز» در گفت‌وگویی با «ورایتی» گفته است که در خصوص خرید و پخش فیلم‌های بزرگ استودیویی جدی‌تر از هر زمان دیگری پیش خواهیم رفت، به‌خصوص که سینماها همچنان در سال ۲۰۲۱ بسته‌اند: «فکر می‌کنم فرصت‌های بیش‌تری برای خرید فیلم‌های استودیویی پیش خواهد آمد؛ و این را بر اساس گفت‌وگوهایی می‌گویم که پیش از این با استودیوها انجام داده‌ایم و آثار مختلف و متنوعی را خریدیم.»

در این میان یکی از بزرگ‌ترین خریدهای نتفلیکس فیلم هیولایی عظیم «گودزیلا علیه کونگ» / Godzilla vs. Kong است که ظاهراً استودیوهای لاینزگیت و وارنرمیدیا با پیشنهاد دویست میلیون دلاری نتفلیکس برای کسب حقوق پخش آن موافقت کرده‌اند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: