به گزارش برنا، این سریال که با بازی زیبا و روان هنرمندانی همچون رضا کیانیان، حامد بهداد و علیرضا خمسه همراه شده، بازگو کننده خشم فرو خورده مردم ایران در سال های استبداد داخلی است. تلاش های «امیرحسین دانشور» (با بازی حامد بهداد) برای کشف حقیقت و خونخواهی در ماجرای خودکشی خواهرش، نماد کوچکی از اعتراض های انقلابی مردم ایران است. 

موضوع سریال، داستان «امیرحسین دانشور»، فارغ التحصیل مهندسی شیمی است که در حال گذراندن دوران خدمت سربازی در پادگان است. او با تماسی غیر منتظره به تهران فراخوانده می شود و متوجه سکته پدرش و در ادامه حادثه خودکشی خواهرش می شود. امیرحسین پس از اتمام مراسم خاکسپاری و درست در شبی به تبریز بازمی گردد که همان روز مردم این شهر طی اقدامی انقلابی دفتر حزب «رستاخیز» را به آتش می کشند و این اتفاق به عنوان یکی از ماجراهای محرک مردم تبریز در جریان انقلاب ثبت شده و در پایان با پیروزی انقلاب اسلامی همراه می شود. 

رضا کیانیان، حامد بهداد، علیرضا خمسه، زنده یاد پرویز پورحسینی، هرمز هدایت، آهو خردمند، فریبا کامران، مهرداد ضیایی، اشکان خطیبی، بیوک میرزایی، مهران رجبی، احمد آقالو، خزر معصومی، ساره بیات و... از جمله بازیگرانی هستند که در سریال «یک مشت پر عقاب» با کارگردانی اصغر هاشمی و تهیه کنندگی بهروز خوش رزم نقش آفرینی کرده اند. 

مجموعه تلویزیونی «یک مشت پر عقاب» از دوشنبه 6 بهمن ساعت 24:00 به وقت تهران با زمان تکرار همان روز ساعت 11:30 بر روی آنتن شبکه الکوثر است. 

دفتر شبکه الکوثر در بیروت، ترجمه و دوبله عربی این سریال را برعهده داشته است.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: