به گزارش برنا، مهدی قره شیخ لو، رئیس مرکز قرانی سازمان اوقاف و امور خیریه و علی لهراسبی، رئیس روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی پیرامون برگزاری چهل و هشتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم با جواد شیخ اکبری، مدیر شبکه قران و معارف سیما دیدار و گفتگو کردند.

در مسابقات بین المللی قران کریم که اسفند ماه امسال مقارن با ایام بعثت پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم بصورت تلویزیونی  در چهار روز برگزار می شود، تلاوتها را برخی داوران از کشورهای مختلف بصورت بصورت ارتباط زنده داوری می کنند.

از آنجا که مسابقات بصورت تلویزیونی برگزار می شود، برنامه ریزی برای تنوع در نوع برگزاری مسابقات، پوشش کامل رسانه ای مسابقات از سوی شبکه قرآن و معارف سیما و دیگر شبکه ها، بررسی مسائل فنی و ارسال فایل های متسابقین از کشورهای مختلف، هم افزایی شبکه های استانی و برون مرزی برای پوشش خبری مسابقات و تدوین دستورالعمل یکسان برای ارسال فایل های تلاوت شرکت کنندگان از جمله مواردی بود که در جلسه هم افزایی مدیران قرآنی سازمان اوقاف، سازمان تبلیغات اسلامی و شبکه قرآن و معارف سیما مطرح و تصمیم گیری شد.

گفتنی است فایل تلاوت شرکت کنندگان در چهل و هشتمین دوره مسابقات بین اللملی قرآن کریم از طریق رایزن فرهنگی و یا دفاتر صدا و سیما در کشورها دریافت می شود.

خاطر نشان می سازد مرحله مقدماتی مسابقات بین اللملی قرآن با حضور 600 نفر شرکت کننده پیشتر برگزار شده و از این تعداد 180 نفر از 40 کشور به مرحله نهایی راه یافتند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: