عبدی در سال ۱۳۸۷ جایزه بهترین موسیقی مسابقه ورزش و آواز را برای قطعه «پهلوان» از آکادمی ملی المپیک، و در سال ۱۳۸۸ سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر را برای موسیقی فیلم «آل» دریافت کرد و در سال ۱۳۹۰ تندیس سرو طلایی بهترین موسیقی پویانمایی را برای «افسانه ماردوش» در جشنواره تلویزیونی جام جم از آن خود کرد.

بهزاد عبدی بعد از اتمام تحصیل در دبیرستان البرز، مدرک کارشناسی خود را در رشته مهندسی متالورژی از دانشگاه صنعتی شریف اخذ نمود. اما به خاطر علاقه وافرش به موسیقی و استعداد خاصش در این زمینه، به تحصیل در رشته موسیقی پرداخت و از محضر اساتیدی چون وادیم ژوراویتسکی، لودمیلا یورینا، لئو کالادوب بهره برد. وی مقدمات اولیه موسیقی را نزد فرهاد فخرالدینی آموخته است.

بهزاد عبدی در خصوص این سوال که با توجه به تغییرات و شکل آنلاین بودن جشنواره و با توجه به وضعیت کرونا موافق برگزاری جشنواره موسیقی فجر هستید یا خیر؟ به خبرنگار سرویس فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا گفت: بله، با جشنواره موسیقی موافق هستم. چرا که  آن دسته از نوازنده هایی که موفق نشده اند کنسرت برگزار کنند این فرصت در اختیارشان قرار گرفته تا بتوانند اجرایی داشته باشند. به طور کل برگزاری جشنواره می تواند اتفاق خوبی باشد.

او در این باره که تغییرات رخ داده به دلیل شیوع ویروس کرونا در جشنواره را چطور ارزیابی می کند بیان کرد: طبیعتا باید پروتکل ها و فاصله اجتماعی رعایت شود.کنسرت ها همیشه با حضور مردم شور و شوق دارد اما در این وضعیت بدیهی است که حضور تماشاگر در کنسرت خطراتی در خصوص ارتباط فیزیکی به دنبال خود خواهد داشت. به همین دلیل برگزاری جشنواره به صورت آنلاین است اما باز همین شیوه ارتباط و برگزاری مستلزم رعایت اصول بهداشتی است.

این آهنگساز با اشاره به اینکه این شکل برگزاری به اعتبار جشنواره لطمه می زند یا خیر تصریح کرد: خیر، جشنواره در صف برگزاری است و هنرمندان حضور دارند و بدون تماشاگر خیلی جدی به کار پرداخته اند. این شکل برگزاری خیلی بهتر از این است که مردم به سالن ها بروند و تا آخر برنامه نشسته باشند و بعد خدایی ناکرده اتفاق نا خوشایندی بیفتد.

بهزاد عبدی در پایان و در این خصوص که آیا جشنواره کاملا قرار است به صورت آنلاین برگزار شود یا اینکه بخش هایی از آن را حضوری هم می توان برگزار کرد خاطرنشان کرد: حضور تماشاگران مستلزم رعایت بیش از حد است. در واقع حضور تماشاگران بسیار موثر است و مخاطب با انرژی خود سالن را روی دست نگه میدارد. به طور کل این امکان وجود دارد که بخش هایی حضوری باشد اما به شرط اینکه سخت گیری جدی در خصوص ویروس کرونا داشته باشند چرا که 1 در صد اجرا شدن این بیماری بر افراد از طریق رعایت اولیه کم می شود.

خبرنگار: یگانه پاکستانی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: