به گزارش برنا، بارسلونا و پاری سن ژرمن در حالی در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا به مصاف هم می روند که در سال های اخیر اتفاق های زیادی میان دو باشگاه رخ داده است.

پس از دو ماه غیبت، سرود لیگ قهرمانان اروپا ساعت ۲۳ سه شنبه ۲۸ بهمن دوباره در دو دیدار بزرگ لایپزیش با لیورپول و بارسلونا با پاری‌سن ژرمن نواخته خواهد شد.

دیداری که بین آبی اناری‌ها و پاریسی‌ها برگزار می‌شود. به خاطر مسائلی که پشت این بازی قرار دارد حساسیت تقابل دو تیم اسپانیایی و فرانسوی بیش از بیش شده است.

همه چیز با علاقه مندی تیم کاتالانی به امضای قرارداد با بازیکنان پاری‌سن ژرمن شروع شد. تیاگو سیلوا، داوید لوییس، مارکینیوش و وراتی از جمله بازیکنانی بودند که در رادار بارسا قرار داشتند که هرگز هیچ‌ یک به آبی اناری‌ها نپیوستند.

ماجرای وراتی بیش از همه سر و صدا کرد. او در سال ۲۰۱۷ در فورمنترا با خوسپ ماریا بارتومئو(رئیس سابق بارسلونا) ملاقات کرد. این دیدار نتیجه ای نداشت و در نهایت بازیکن ایتالیایی قراردادش را با تیم فرانسوی تمدید کرد.

از طرف دیگر پاری‌سن ژرمن در لیگ قهرمانان اروپا ۱۷-۲۰۱۶ شکست تحقیرآمیزی را برابر بارسا تجربه کرد و ۶ بر یک مغلوب شد. تیم کاتالانی پس از شکست ۴ بر صفر در دیدار رفت در یک بازی به یادماندنی در نوکمپ جبران کرد و تیم اونای امری را از این رقابت ها کنار زد.

در آن دیدار نیمار درخشید و بازیکن برزیلی چند ماه بعد با امضای قراردادی به ارزش ۲۲۲ میلیون یورو پیراهن PSG را بر تن کرد. هنوز هم این جا به جایی گرانترین انتقال تاریخ فوتبال به حساب می آید.

مهاجم برزیلی پس از چند سال حضور در پاریس هنوز نتوانسته است دوستی اش را با لیونل مسی فراموش کند و چند بار با کاپیتان بارسا ملاقات کرده است.

در یک ماه اخیر در شرایطی که هنوز ستاره آرژانتینی درباره آینده اش تصمیمی نگرفته است علاقه پاری سن ژرمن برای امضای قرارداد با مهاجم آبی اناری‌ها دیده شده است. اخیرا نشریه فرانس فوتبال تصویری از مسی با پیراهن شماره ۱۰ پاری سن ژرمن منتشر کرد. این اتفاق ها موجب خشم و ناراحتی باشگاه بارسلونا شده است.

گزارش زنده رقابت بارسلونا-پاری سن ژرمن و لایپزیش-لیورپول، ساعت ۲۳ سه شنبه ۲۸ بهمن به تهیه کنندگی فرما غریب نژاد و با گزارشگری خسرو والی زاده از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان به فوتبال می‌شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: