به گزارش برنا؛ در برنامه «خشت اول»  دکتر غفاری  (مشاور و روانشناس  )، با حضور در این برنامه به موضوع  اهمیت سلامت بانوان ‌نقش و تاثیر آن در جامعه می‌پردازد.

همان طور که می‌دانیم، سلامت یکی از با اهمیت ترین عوامل موثر بر بهره‌وری خانواده و جامعه محسوب می شود و وجود فاکتور سلامت در جوامع، نشان از توسعه یافتگی و پیشرفت هر کشور در بهداشت و سلامت افراد آن جامعه است. زنان نقش محوری در حفظ و ارتقای سلامت اعضای خانواده دارند و سلامت زنان، با توجه به جایگاه والای آنان در شکل گیری فرهنگ، تربیت، سعادت و حفظ و ارتقای سلامت خانواده و جامعه، نقش تعیین کننده ای دارد که این خود تحت تاثیر حقوق اساسی آنان در خانواده و اجتماع قرار می‌گیرد. موضوع سلامت در تمام ابعاد آن اعم از سلامت جسمی، روانی، فرهنگی، اجتماعی و معنوی باید مد نظر قرار گیرد.

برهمین اساس در برنامه « خشت اول»  دکتر غفاری مروری بر تحقیقات و پژوهش های انجام شده توسط محققان، اساتید و پژوهشگران داخلی و خارجی کرده و ضمن طبقه بندی آنان در گروه های مشابه، تشریح مفاهیم و دیدگاه های اثر گذاری سلامت زنان بر جامعه را مورد بررسی قرار می دهد

برنامه «خشت اول» در گروه تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ به نویسندگی و تهیه کنندگی «مریم یوسفی پور» و اجرای «فاطمه امجدیان» هر سه شنبه ساعت ۱۳:۳۰ روی موج اف ام ردیف ۱۰۶ مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: