به گزارش برنا، قاسم افشار خواننده موسیقی پاپ ایرانی است.تک‌آهنگ مشهور «وقف پرنده‌ها» که میانهٔ دهه ۷۰ خورشیدی با صدای او منتشر شد ، او را در میان آغازگران موج دوم موسیقی پاپ پس از انقلاب جای داد. قاسم افشار از آن هنگام به بعد مسیر رو به جلویی را در عرصه موسیقی پاپ ایران طی کرده است.

قاسم افشار در خصوص این سوال که با توجه به تغییرات و شکل آنلاین بودن جشنواره و با توجه به وضعیت کرونا موافق برگزاری جشنواره موسیقی فجر هستید یا خیر؟ به خبرنگار سرویس فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا گفت: به نظر من خیلی از مسائل پیرامون خطرناک تر از برگزاری جشنواره است که ممکن است بدتر از این اتفاقات رخ دهد. به عنوان مثال رفت و آمد به مترو بسیار خطرناک تر است و صد برابر برگزاری جشنواره ضرر رسان است. به طور کل اتفاقا در این شرایط زمان جشنواره خیلی کم بود و مانند قبل طولانی نشد. شروع  برگزاری این جشنواره از 28 بهمن تا 4 اسفند ماه بود .

در نهایت مسئولین همفکری کردند و تصمیم گرفتند جشنواره را برگزار کنند و طبق پیشنهاد آن ها ما هم قبول کردیم تا بتوانیم اجرایی داشته باشیم.

او در این باره که تغییرات رخ داده به دلیل شیوع ویروس کرونا در جشنواره را چطور ارزیابی می کند بیان کرد: جذابیت جشنواره و کنسرت ها به جمعیت و مردم بستگی دارد. و این سه عامل از جمله خواننده، گروه و مردم همدیگر را کامل می کنند و این موضوع به شدت واجب است اما چاره ای نیست و باید فعلا به همین منوال پیش رود.

این خواننده با اشاره به اینکه این شکل برگزاری به اعتبار جشنواره لطمه می زند یا خیر تصریح کرد: راستش چاره دیگری نداشتیم  و موسیقی باید آنلاین برگزار می شد در واقع اگر غیر از این اتفاق می افتاد  با انتقادات زیادی مواجه می شدیم. از طرفی دیگر اگر قرار بر این بود که در تالار وحدت بلیط فروشی راه بیفتد و حدود 700 الی 800 نفر جمعیت به آنجا بیایند اتفاق بدی می افتاد. به طور کل باید امسال را به این نحو پشت سر بگذاریم و با تمام سختی های آن کماکان کنار بیاییم.

قاسم افشار در پایان و در این خصوص که آیا جشنواره کاملا به صورت آنلاین برگزار شد یا اینکه بخش هایی از آن را حضوری برگزار کردند خاطرنشان کرد: جشنواره به صورت آنلاین برگزار شد و حتی بخش هایی از آن نیز حضوری نبود.

خبرنگار: یگانه پاکستانی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: