به گزارش برنا، مدیر رادیو فرهنگ تاکید کرد: رسانه با تکریم نیکوکاران و ترویج فرهنگ مهرورزی در جامعه می تواند نقش موثری در گسترش فرهنگ نیکوکاری و زدودن محرمیت از چهره جامعه داشته باشد در همین راستا از این پس رادیو فرهنگ هرسال از چهره های نیکوکاری در قالب همایشی ملی تقدیر خواهر کرد.

علیرضا حبیبی در اختتامیه نخستین همایش ملی ایران جغرافیای مهربانی گفت: یکی از رسالت های ذاتی رادیو فرهنگ، فرهنگ سازی در حوزه نیکوکاری است و اینکه مردم مهرورزی کنند از این رو با پیشتیبانی رسانه‌ای در این حوزه و انعکاس فعالیت‌های خیرخواهانه برای ترویج تفکر و گفتمان جهادی  برنامه ایران جغرافیای مهربانی طراحی شد و نخستین همایش ملی آن نیز در سبزوار برگزار و به پایان رسید.

مدیر شبکه رادیویی فرهنگ گفت: در بروز مشکلات اجتماعی مهرورزی و همدردی مردم باعث می شود تا  زودتر مشکلات را پشت سر بگذاریم همانطور که با شیوع ویرس کرونا و پیام مقام معظم رهبری مبنی بر کمک مومنانه و رزمایش همدلی، موجی از حرکات جهادی در کشور با هدف رفع مشکلات معیشتی اقشار نیازمند شکل گرفت.

حبیبی ادامه داد: در این راستا رادیو فرهنگ پویشی به وسعت جغرافیای ایران با عنوان "ایران، جغرافیای مهربانی" راه‌اندازی کرده که در پایان هر سال از خیران و نیکوکاران قدردانی شده و نشان معنوی سفیر نیکوکاری به آنان اهدا می‌شو و در در نخستین همایش ملی ایران جغرافیای مهربانی در گام نخست از 30 نیکوکار با اهدای نشان سفیر نیکوکاری تقدیر شد.

وی دلیل انتخاب سبزوار به عنوان نخستین شهر برای همایش ایران جغرافیای مهربانی را پیشگامیدر طرح هرمحله یک قربانی عنوان کرد و گفت: پس از قدردانی رهبر معظم انقلاب از پویش هر محله یک قربانی در  سبزوار به این نتیجه رسیدیم که نخستین گام همایش ملی ایران جغرافیایی مهربانی در سبزوار برگزار شود.

مدیر رایو فرهنگ در پایان راه اندازی جهاد دانشگاهی در سبزوار، کمک های کادر پزشکی در قالب دو گروه جراحی ،پیوستن دانشگاه حکیم سبزواری به دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام و  نشست علمی موسسات خیریه مردم نهاد این شهرستان با مسئولان خیریه کشوری ، اهدای ۲۰ ویلچر به معلولان سبزواری و اهدای ۳۰ نشان نیکوکاری به خیرین  را برخی از دستاوردهای  این آیین ملی عنوان کرد.

معاون سپاه قدس: رفع مشکلات اقتصادی کشور نیازمند نگاه فراجناحی است

 رستم قاسمی معاون اقتصادی سپاه قدس گفت: با وجود ثروت و امکانات فراوان در کشور، مشکلات اقتصادی حق و شایسته مردم انقلابی نیست و رفع این مشکلات نیازمند نگاه فراجناحی است.

رستم قاسمی در مراسم پایانی همایش ملی "ایران جغرافیای مهربانی" در سبزوار بیان داشت: برای رفع مشکلات نیاز به تفکر فراجناحی و تفکر دوست داشتن ملت و مردم احساس می‌شود.

وی با اشاره به مشی مجاهدانه سردار شهید سلیمانی ادامه داد: سردار سلیمانی محور وحدت در  ایران و کشورهای عراق، سوریه و منطقه بود لذا باید اخلاق، منش و مدیریت وی در جامعه حاکم و رفتار وی الگویی برای  مسئولان و مردم قرار گیرد.

معاون اقتصادی سپاه قدس با اشاره به ویژگی‌های اخلاقی سردار شهید سلیمانی نیز گفت: وی فردی متفاوت‌تر از همه انسانها بود و در همه ابعاد فرماندهی شجاع، دلسوز و مهربان بود.

وی افزود: سردار شهید سلیمانی در برابر دشمن سختگیر بود و ایستادگی می کرد اما در برابر خانواده آنها مهربان و رئوف بود.

قاسمی با بیان اینکه سردار سلیمانی به یک گروه و جناح خاص تعلق نداشت بلکه محور وحدت بود، ادامه داد: ابعاد شخصیتی و زندگی سردار سلیمانی الگویی برای نسل های کنونی، آینده و دانشگاهیان کشور است.

فعالیت نیکوکاران محرومیت زدایی در پی دارد

دبیر کمیته اجرایی همایش "ایران جغرافیای مهربانی" نیز گفت: نخستین همایش ملی "ایران، جغرافیای مهربانی" در شهرستان سبزوار از صبح پنجشنبه به مدت سه روز آغاز شده و رادیو فرهنگ نیز این رویداد مهم را پوشش داده است.

دکتر امین کوشکی افزود: هدف از برگزاری این همایش، معرفی و تکریم خیران و فعالان نیکوکار، ترویج و تقویت فرهنگ نیکوکاری و نوع‌دوستی و تبیین جایگاه گروه‌های جهادی در مهرورزی و محرومیت زدایی است.

وی ادامه داد: همچنین در برنامه دیگر این همایش ۲ تیم پزشکی متخصص جهادی کشور در سبزوار مستقر شدند که در حوزه دندانپزشکی و جراحی فک و صورت علاوه بر معاینه رایگان خدمات درمانی را به اقشار کم درآمد ارائه دادند.

در مراسم پایانی همایش "ایران، جغرافیای مهربانی" که به صورت زنده از طریق رادیو فرهنگ بخش شد از سوی معاون صدای رسانه ملی از برخی خیران و نیکوکاران کشور و شهرستان سبزوار قدردانی شد.

این همایش بخشی از آئین بزرگ ملی "ایران، جغرافیای مهربانی" است که نخستین دوره آن شنبه نهم اسفندماه در سبزوار به پایان رسیدو از این پس به پیشنهاد رادیو فرهنگ در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: