شاهد احمدلو کارگردان فیلم «سینما خر» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری برنا با ابراز تاسف از انتشار غیرقانونی فیلمش در فضای مجازی گفت: متاسفانه معضل بزرگی است که نداشتن قانون کپی رایت فیلم های سینمایی بویژه فیلم های مستقلی که به صورت خودجوش و خصوصی ساخته شده  از یکسری بی فرهنگی ها و  بی اخلاقی ها لطمه می بینند. متاسفانه الان تعدادی از آدم ها در تلگرام کانال هایی دارند که فیلم ها را به صورت غیرقانونی به نمایش می گذارند.

وی با اشاره به دانلود غیرقانونی در سراسر جهان گفت:البته کپی رایت یک بهانه است و هم اینک  از نتفلیکس هم خیلی از فیلم ها به صورت غیرقانونی دانلود می شود. اما درایران این مساله یک فرهنگ ناموزون و نامتوازن و غیر انسانی است که رواج پیداکرده است و به صورت فرهنگی همگانی درآمده است.

این سینماگر جوان در ادامه از مخاطبان سینما خواست تا به چنین رفتارهایی نه بگویند و اضافه کرد: تنها امید ما به مردم و تماشاچیان اصیل و با فرهنگی است که به کمک ما بیایند و اجازه ندهند چنین سوء استفاده هایی انجام شود. اگر مردم از چنین افرادی استقبال نکنند، می توان امیدوار بود کمپینی خودجوش و برآمده از مردم در مقابل جریان ضد فرهنگ بوجود بیاید .

وی افزود: قانونی دیدن فیلم که هیچ هزینه ای  ندارد و تنها باعث پویایی و رشد سینمای ایران و فیلم های مستقل  از جمله «سینما خر» می شود باید نهادینه  شود.

احمدلو ادامه داد:از تک تک مخاطبان و سینما دوستان خواهش می کنم فیلم ها را به صورت قانونی ببینند و از دیدن غیرقانونی فیلم ممانعت کنند تا ما سرپا بایستیم. مردم بزرگترین انگیزه و امید ما برای ساخت فیلم هستند حمایت  و همراهی آنها در قانونی دیدن فیلم ها بزرگترین امید و انگیزه است تا بتوانیم باز هم برای آنها فیلم بسازیم. تمنا می کنم فیلم را قانونی ببنید و سدراه بی اخلاق هایی باشید که این فیلم ها را به صورت غیرقانونی در کانال های تلگرامی به اشتراک می گذارند و از انسانیت، شرف و معرفت بویی نبرده اند و اینجا فقط مردم هستند که می توانند به عنوان یک پایگاه بزرگ عمل کنند.

کارگردان «مشمشه» در ادامه از همراهی مدیران فرهنگی کشور در برچیدن بساط قاچاق آثار هنری ابراز ناامیدی کرد و گفت: مدیران سینمایی، فرهنگی و هنری ما در سطح کلان متاسفانه هیچ اقدامی برای جلوگیری از این سوءاستفاده ها و دزدی های بیشرمانه نکرده اند و متاسفانه هیچ انتظاری هم نمی شود از آنها داشت فرصت های زیادی از بین رفته، فیلم های سینماگران زیادی سوخته شده و به مرز نابودی رسیده و فقط مردم هستند که  می توانند یک پویش مردمی باارزش و درخشان در برابر این بی عدالتی ها  راه بیندازند  و ثابت کنند مخاطبان حقیقی و درجه یک کشورمان و فرهنگ و هنر و سینمای ایران هستند. 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: