به گزارش برنا، در برنامه «چاپ خانه » این هفته  بهاره برهانی با محمدرضا بهمنی نویسنده کتاب «عیار تمدنی جمهوری اسلامی ایران»  گفت و‌گو‌می کند‌.

آورده های تمدنیِ جمهوری اسلامی چه بوده و آن را چگونه می توان محاسبه کرد؟ این سؤال، پرسش مرکزی در این کتاب است که پژوهشگران تمدن پاسخ آن را در سه ضلع نظریات پشتیبانِ انقلاب اسلامی و نظام برآمده از آن، اسناد بالادستی به وجودآمده در گذشتۀ نظام اسلامی و کارنامۀ عملی و تجربۀ تمدنی شکل گرفته در جمهوری اسلامی، و در هشت مسئلۀ تمدنی با رویکرد «امت محور» جستجو کرده اند. تأملات و پاسخ های شکل گرفته در این پژوهشِ گروهی و چندرشته ای که طیّ چهار سال مطالعه، گفتگو و نقد انجام یافته، گام نخستی است در گشودن چشم انداز نو، و طرح مسئله های جدید و متدهای پیشرفته در بررسی های مربوط به دیالکتیک بین نظر و عمل در تجربۀ چهل سالۀ تمدنیِ ایران.

این کتاب را پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی سال ۱۳۹۸ به چاپ رسانده است. 

همچنین در این برنامه می توانید شنونده گفتگوی «صادق وفایی» و «مهرداد موسوی » درباره کتاب « افسانه چهار برادر » باشید.

کتاب «افسانه چهار برادر» با مضمون دل نبستن به تعلقات دنیوی برای نوجوانان از طرف انتشارات مدرسه منتشر شد. از نام کتاب پیداست «افسانه چهار برادر»، افسانه و داستان ایرانی است درباره چهار برادر و وصیت پدر به آنها  است،

برنامه «چاپخانه» با اجرای لیدا وحیدی و تهیه کنندگی پرویز جمالی با موضوع معرفی تازه های نشر  و گفتگو با نویسندگان و مترجمان درخصوص آثارشان یکشنبه ها  ساعت٢١  برروی موج اف ام ردیف ۱۰۶مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: