به گزارش برنا؛ سید مرتضی دارابی دبیر هنرواره ملی «روایت جهاد» در نشست خبری که صبح امروز ۱۶ فروردین ماه در سالن مهر حوزه هنری برگزار شد گفت: همزمان با اولین سالگرد شهادت سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی، با هدف ثبت و ضبط نقش‌آفرینی مردم و کادر درمان در عرصه مواسات، کمک‌های مؤمنانه و مبارزه علیه ویروس کرونا، نخستین هنرواره ملی «روایت جهاد» به همت قرارگاه مشترک جبهه مردمی انقلاب اسلامی منتشر شد.

وی ادامه داد: این رویداد پیرو منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص تداوم نقش‌آفرینی مردم در مبارزه با ویروس کرونا و لزوم ایجاد همدلی و مواسات در میان جامعه، به همت سازمان تبلیغات اسلامی و قرارگاه مشترک جبهه مردمی انقلاب اسلامی، با حضور برخی نهادها و سازمان‌های فعال و پیشرو در عرصه مبارزه با کرونا تشکیل و در قالب کارگروه‌هایی اقدامات مختلفی اجرا شد.

دارابی با اشاره به همکاری نهادهای مختلف در این رویداد تصریح کرد: با شرکت دادن آثار جشنواره دانش‌‌آموزی «پرسش مهر» که به همت وزارت آموزش پروش و با موضوع کرونا در دو بخش معلمان و دانش آموزان سراسر کشور برگزار شد؛ مجموعا ۱۱ هزار و ۴۲۸ اثر به دبیرخانه این هنرواره ارسال شد.

وی اضافه کرد: از بین کل آثار رسیده به دبیرخانه مجموع ۴ هزار و ۸۸۲ اثر توسط داوران در بخش‌های مختلف داوری شدند که به تفکید در بخش شعر و داستان ۴۷۹ اثر، بخش تجسمی ۳ هزار ۶۵۹ اثر، در بخش رسانه و گزارش خبری ۱۱۹ اثر، در بخش موسیقی ۱۰۶ اثر و در بخش هنرهای تصویری ۴۲۱ اثر مورد داوری قرار گرفت.

وی در پایان گفت: اختتامیه هنرواره «روایت جهاد» همزمان با شهادت سید مرتضی آوینی ۲۱ فروردین در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می‌شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: