به گزارش برنا؛ حجت الاسلام و المسلمین حریزاوی معاون سازمان تبلیغات اسلامی، و عضوشورای کارشناسی قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا، باحضور در برنامه مصباح شبکه قرآن و معارف سیما، ضمن اعلام این خبر، در مورد اهمال قرار گرفتن مسائل دینی در ستاد ملی مقابله با کرونا ابراز گله مندی کرد و گفت ستاد ملی مقابله با کرونا با تصمیمات دوگانه باعث کاهش اعتماد عمومی مردم نسبت به نظرات کارشناسی این ستاد می گردد .

وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند بنده مانند سال گذشته به سفر نخواهم رفت ،اما شاهد آن بودیم که مسئولان ستاد ملی مقابله با کرونا خودشان در مسافرت بودند تا جایی که در جلسه هفته گذشته برخی از  اعضای جلسه به دلیل مسافرت نوروزی در جلسه ستاد حضور پیدا نکردند .

حجت الاسلام و المسلمین حریزاوی اشاره کرد که لایحه کارشناسانه کمیته امنیتی اجتماعی وزارت کشور روز گذشته مطرح و مورد توافق اجمالی قرار گرفت و بنا بود که  از طریق قرارگاه عملیاتی وزارت کشور به ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام گردد اما به یکباره و با شتابزدگی عجیبی شاهد آن بودیم که ستاد ملی مقابله با کرونا پیش از این و قبل از قرمز شدن وضعیت تهران و بسیاری از نقاط کشور،و در چند هفته قبل از ماه رمضان، مراسم های این ماه و عبادت های جمعی ،را ممنوع اعلام کرد! این در حالی است که متاسفانه هنوز هم مسافرت ها به ترکیه و ارمنستان دیگر کشورهایی که وضعیتی به مراتب وخیم‌تر به لحاظ کرونایی دارند بر قرار است اما ممنوعیت سفر به کربلا نجف و عتبات به صورت جدی اجرا میشود.

وی در پاسخ به سوال مهدی صفری کارشناس مجری برنامه مبنی بر این که با توجه به وضعیت فعلی تهران و برخی از نقاط‌کشور که قرمز اعلام شده اندکماکان درخواست تجدید نظر و بازنگری تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا را دارید ؟ اعلام کرد اساساً طرح ما با توجه به محدودیت‌های رنگ بندی تهیه شده بود و حتی برای نقاط قرمز و مناطق نارنجی هم برنامه‌ریزی دقیقی صورت گرفته بود که که در طی آن با توجه به وضعیت هر استان و موقعیت محل برگزاری ،فاصله گذاری های حتی بیش از آنچه که مورد اعلام هم بود در نظر گرفته شده و با ظرفیتی در حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد هر مکان فیزیکی و با کاهش ساعات برگزاری این طرح ارائه شده و در جلسات کارشناسی قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا هم به تصویب رسیده بود.لذا مجدانه خواستار رسیدگی و بازنگری جدی در تصمیم اعلام شده در ستاد ملی مقابله با کرونا هستبم .

وی با اشاره به مراسم های سال گذشته به جلسات کارشناسی ای که با حضور مداحان روحانیون و خبرگان دینی برگزار شد گفت : در نهایت شاهد برگزاری بسیار منظم و منسجم و کم آسیب از سوی جامعه دینی بودیم وی همچنین اشاره کرد که طرح شهید سلیمانی که بارها در اثرگذاری آن همه مسئولین سخن گفتند برخواسته از همین مساجد و پایگاه های مذهبی بوده و کماکان هم ادامه دارد. و قشر متدین در رعایت و اهتمام به اجرای مصوبات پیشگام هستند.

خاطرنشان می سازد برنامه مصباح کاری از گروه اطلاع رسانی شبکه قرآن و معارف سیما با اجرای مهدی صفری است که روزهای زوج و در مناسبت های ویژه بصورت زنده از این شبکه پخش و دیده بان فعالیت های قرآنی و مسائل روز جامعه است .علاقمندان  برای ارتباط با این برنامه با شماره پیامک 30000724 و یا به آدرس @mesbahtv در فضای مجازی می توانند با این برنامه در ارتباط باشند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: