به گزارش خبرنگار برنا، با فرارسیدن نوروز 1400 بسیاری بر این امید بودند که با انتخاب فیلم‌هایی مناسب می‌توان در روزهای ابتدایی سال جدید به رونق گرفتن سینماها و فروش خوب فیلم‌ها امیدوار بود اما با انتخاب پنج فیلم «لاله»، «خون شد»، «خورشید»، «تکخال» و «هفته‌ای یک بار آدم باش» این اتفاق رخ نداد و شاهد بودیم که سینماها در نوروز هم نتوانستند مراجعه‌کنندگان چندانی داشته باشند.

در گفت‌وگو با چند سینمادار درباره دلایل عدم موفقیت فیلم‌ها در اکران نوروزی گفت‌وگوهایی داشتیم و اکثراً بر این عقیده‌اند که علی‌رغم عدم انتخاب فیلم‌های مناسب برای اکران نوروز مسئله مهمی چون عدم اطلاع‌رسانی درباره بازگشایی سینماها در شکست اکران ابتدای سال دخیل بوده است.

در ادامه گفت‌وگوی خبرنگار برنا با چند سینمادار را می‌خوانید:

مجتبی بهزادیان: در بهترین حالت تعداد مراجعه‌کنندگان به سینما در یک روز به تعداد مسافران یک واگن مترو هم نمی‌رسد / فقط «خورشید» می‌توانست فروش مناسبی داشته باشد

مجتبی بهزادیان مدیر سینما فرهنگ در گفت‌وگو با خبرنگار برنا، اظهار داشت: متأسفانه امسال برای اکران نوروزی برنامه‌ریزی درست و دقیقی شاهد نبودیم و تا اواخر اسفند اصلاً مشخص نبود که چه فیلم‌هایی اکران می‌شوند و فقط 24 اسفند سه فیلم «لاله»، «خون شد» و «تکخال» معرفی شدند که بعد از آن 25 اسفند دو فیلم «خورشید» و «هفته‌ای یک بار آدم باش» برای اکران نوروز 1400 معرفی شدند.

بهزادیان تصریح کرد: در واقع وضعیت به شکلی بود که تا 27 اسفند حتی سینمادارها هم نمی‌دانستند چه فیلم‌هایی اکران خواهند شد و در نهایت فقط فیلم «خون شد» از 27 اسفند اکران شد و دیگر فیلم‌ها نه آماده بودند و نه هیچ تبلیغی برای آن‌ها صورت گرفته بود که به همین دلیل از اول فروردین شاهد اکران آثار بودیم.

او افزود: نه تبلیغ مناسبی برای فیلم‌ها صورت گرفته بود و نه این آثار در زمان مناسبی اکران شدند چرا که هر سال اکران فیلم‌های نوروز چند روز پیش از عید و با تبلیغات مناسب انجام می‌شد. در بین این آثار تنها فیلم «خورشید» مجید مجیدی است که شانس بالایی در فروش داشت؛ در جشنواره فیلم فجر سال 1398 نیز مورد توجه مخاطبان قرار گرفت و در جشنواره فیلم کودک و نوجوان نیز استقبال خوبی از این فیلم شاهد بودیم. به نظر من قطعاً چهار فیلم دیگر به هیچ‌وجه حتی در شرایط عادی نیز نمی‌توانستند به موفقیت در گیشه امیدوار باشند.

مدیر سینما فرهنگ در ادامه تأکید کرد: این تصور اشتباهی است که فکر کنیم در ایام نوروز هر فیلمی اکران شود می‌تواند مورد توجه مخاطبان قرار گیرد و با استقبال روبرو شود. فیلم‌ها باید کیفیت لازم را برای جلب نظر مخاطب داشته باشند. در سال 98 اگر به فیلم‌های موفق در گیشه نگاه کنید از بین حدود 80 فیلم اکران شده، آثار انگشت‌شماری هستند که توانستند فروش بالای 10 میلیارد داشته باشند.

بیشتر بخوانید:

فیلم خوبی برای اکران وجود نداشت

ادامه بحران اقتصادی سینماها در دوران شیوع کرونا

این سینمادار در ادامه گفت: در بین فیلم‌های اکران شده تنها فیلم «خورشید» بود که می‌توانست فروش نسبتاً خوبی داشته باشد. متأسفانه صاحبان آثار حاضر نشدند با شرایطی که وجود دارد فیلمشان را اکران کنند و با اتفاقاتی که رخ داد و تعطیلی که شاهد هستیم امروز می‌توان به آن‌ها حق داد که اعتماد نکنند و ترجیح دهند فیلمشان در این وضعیت اکران نشود. باید تمهیدی اندیشیده شود که سینماها بتوانند به حیات خود ادامه دهند و حداقل در این مدت بتوانند با فروش بلیت هزینه‌های جاری خود را تأمین کنند چرا که در این شرایط کسی به سود نمی‌تواند فکر کند و فقط باید به ادامه حیات و حداقل جلوگیری از بیکاری پرسنل فکر کرد.

بهزادیان تأکید کرد: در اکران نوروزی امسال که تا 8 فروردین سینماها باز بودند تقریباً می‌توان گفت که از روز 6 و  7 فروردین کم‌کم فروش بهتری را شاهد بودیم و مردم با تیزرهای تلویزیون که تازه پخششان شروع شده بود و اندک اطلاع‌رسانی‌هایی که صورت گرفته بود متوجه شده بودند که سینماها باز هستند و چند فیلم جدید اکران شده است. در روز شنبه 7 فروردین ما در سینما فرهنگ بیشترین فروش را داشتیم و با این وجود که این روز را می‌توان بهترین روز فروش در سینما دانست در 20 سانسی که داشتیم 110 نفر بلیت خریدند و این تعداد به طور میانگین هر سانس 5 نفر می‌شود.

او افزود: واقعاً جای تأسف دارد که مراکز فرهنگی در اوج‌گیری شیوع کرونا همیشه اولین قربانی‌ها هستند و رستوران‌ها و مراکز خرید که به گفته کارشناسان از خطرناک‌ترین مکان‌ها هستند تعطیل نمی‌شوند اما سینماها که هیچ خطری برای مخاطبان ندارند خیلی زود تعطیل می‌شوند. در روز 7 فروردین که ما بیشترین فروش را داشتیم تعداد مراجعه‌کنندگان به سینما در طول یک روز به اندازه تعداد مسافران یک واگن قطار مترو یا دو اتوبوس هم نیست.

بهزادیان در ادامه اظهاراتش تأکید کرد: بیش از یک سال است که مراکز تفریحی و فرهنگی تعطیل هستند و باید آلترناتیوی برای تفریحات مردم در نظر گرفته شود چرا که قطعاً این وضعیت منجر به افسردگی مردم می‌شود. می‌دانم که سازمان سینمایی هم برای اینکه سینماها تعطیل نشوند برنامه‌ریزی‌هایی داشته و بسیار تلاش کرده که سینماها از مشاغل گروه سه به گروه دو منتقل شود اما مقاومت ستاد کرونا جلوی این اتفاق را گرفته است که نمی‌دانم دلیلش چیست. متأسفانه در این مدت سینما را با تصمیمات اشتباه نابود کرده‌اند و اگر همین امروز هم شیوع ویروس کرونا تمام شود سینما مثل بیماری که مدتی طولانی در کما بوده تا یک سال نمی‌توان به شرایط عادی برگردد.

مهدی فخوری: باید برای حضور مردم در سینما طرح‌های تشویقی در نظر گرفت / بالا رفتن بلیت سینما تصمیم درستی نبود

مهدی فخوری مدیر سینما اریکه ایرانیان در گفت‌وگو با خبرنگار برنا، اظهار داشت: سینما اریکه ایرانیان مدتی طولانی است که تعطیل است و در ایام نوروز نیز با تصمیم مدیر مجموعه تصمیم بر این شد که سینما همچنان بسته بماند.

فخوری تصریح کرد: متأسفانه فیلم‌هایی که برای اکران نوروز 1400 در نظر گرفته شدند آثاری نبودند که بتوانند مخاطبان چندانی جذب کنند و همین که مخاطبان چندانی هم از این آثار در نوروز استقبال نکردند خود نشان می‌دهد که فیلم‌های مناسبی برای اکران نوروز در نظر گرفته نشده است.

او افزود: تصمیم ما همچنان بر این است که سینمای اریکه ایرانیان تعطیل باشد چرا که همچنان وضعیت سینماها مشخص نیست و معلوم نیست که باز هم با تعطیلی مواجه می‌شویم یا خیر و از طرفی همانطور که تأکید کردم فیلم‌های مناسبی نیز اکران نشده‌اند. اگر فیلم‌های مناسبی مثل آثاری چون «متری شیش‌ونیم» اکران شوند احتمال دارد تصمیم به بازگشایی سینما بگیریم اما متأسفانه فیلم‌های اجتماعی اکران شده آثاری نیستند که چندان پر مخاطب باشند. در حال حاضر به نظر من جامعه به دیدن آثار طنز و کمدی احتیاج دارد و فیلم‌های کمدی و شاد چندان مناسبی هم اکران نشده‌اند.

مدیر سینما اریکه ایرانیان در ادامه درباره قیمت بلیت سینماها گفت: بالا رفتن قیمت بلیت سینماها در شرایط حاضر که سینماها مدتی طولانی تعطیل بوده‌اند تصمیم درستی نبود. مردم مدت‌هاست به سینما نرفته‌اند و باید طرح‌هایی تشویقی در نظر گرفت که منجر به آشتی مردم با سینما شود. من فکر می‌کنم در این شرایط کمتر کسی توان خرید بلیت 40 تومان را دارد و همان قیمت قبلی کافی بود. یک خانواده اگر بخواهد به سینما برود در این شرایط حداقل 400 هزار تومان باید هزینه کند و این هزینه آنقدر زیاد است که قطعاً قشر اندکی از جمعیت کشور توانایی پرداخت این هزینه را دارد.

فخوری در پایان گفت: امیدوارم هر چه زودتر شیوع ویروس کرونا در کشور پایان یابد و شاهد واکسیناسیون و عادی شدن شرایط باشیم تا با خیال راحت سینماها باز باشند و فیلم‌های مناسب اکران شوند.

 

همایون فربد: با فیلم‌های نامناسب اکران نوروز 1400 را از دست دادیم / عدم استقبال هیچ ربطی به افزایش قیمت بلیت ندارد

همایون فربد مدیر پردیس سینمایی هروی سنتر در گفت‌وگو با خبرنگار برنا، اظهار داشت: پس از تعطیلی طولانی مدت سینماها و بازگشایی آن‌ها در ایام نوروز تنها مسئله‌ای که می‌توانست منجر به استقبال مردم از فیلم‌های سینمایی شود اکران آثار مناسب و جذاب و مخاطب‌پسند بود. مردم هنوز از سینما رفتن اجتناب می‌کنند و باید با آثار جذاب و مناسب آن‌ها را به سینما رفتن ترغیب کنیم.

فربد در ادامه خاطرنشان کرد: فیلم‌هایی که ابتدا به عنوان فیلم‌های اکران نوروز معرفی شدند پتانسیل بیشتری برای فروش داشتند. آثاری چون «دینامیت» و «درخت گردو» اگر نوروز اکران می‌شدند قطعاً می‌توانستند فروش بالایی داشته باشند اما در نهایت فیلم‌هایی به اکران رسیدند که توانایی چندانی برای فروش مناسب نداشتند. در سینمای هروی بارها شاهد این بودم که مردم وارد سینما می‌شدند و وقتی فیلم‌ها را می‌دیدند از خرید بلیت منصرف شده و می‌رفتند اما فیلم «شنای پروانه» با وجود اینکه یک سال از اکرانش می‌گذرد و پخش نسخه قاچاق همچنان فروش نسبتاً بهتری دارد و حتی در اکران آنلاین نیز یک میلیارد تومان می‌فروشد. تجربه فیلم «شنای پروانه» به ما ثابت می‌کند که مردم میل به سینما رفتن دارند اما باید فیلم مناسب اکران شود.

او افزود: تغییر سطح شغلی سینما به سطح دو بزرگ‌ترین اتفاقی بود که در نوروز امسال رخ داد. این اتفاق مثبت می‌تواند از تعطیلی بی دلیل سینماها با اوج‌گیری مجدد جلوگیری کند. به نظر من این اتفاق باید زودتر رخ می‌داد چرا که سینما در بین اماکن عمومی بی‌خطرترین مکان است و مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی می‌توانند مطمئن باشند که هیچ خطری آن‌ها را تهدید نمی‌کند. متأسفانه امسال با انتخاب فیلم‌های نادرست اکران نوروز را از دست دادیم.

مدیر پردیس سینمایی هروی سنتر در ادامه تصریح کرد: بیشترین انتقاد را به صداوسیما دارم که هنگام تعطیلی سینماها در اخبار بارها این موضوع را تکرار کرد اما پس از بازگشایی سینماها به شخصه هیچ‌گاه ندیدم تلویزیون به عنوان رسانه ملی این مسئله را مطرح کند و به مردم اطلاع‌رسانی کند که سینماها باز هستند.

فربد درباره قیمت بلیت سینماها گفت: اگر بخواهیم بر اساس معیارهای جهانی قیمت بلیت را در نظر بگیریم یا قیمت بلیت سینما در ایران را با دیگر کشورها مقایسه کنیم، بلیت سینما در کشور ما بسیار ارزان است. بلیت سینما در سال 98 20 هزار تومان بود و در سال 99 هم همان قیمت باقی ماند اما سال 1400 تصمیم بر این شد که قیمت بلیت سینما افزایش پیدا کند. امروز که قیمت بلیت به 30 هزار تومان افزایش پیدا کرده در واقع یک افزایش قیمت پس از دو سال است و البته باید این را هم در نظر بگیریم که این قیمت مربوط به سینماهای مدرن است و قیمت در دیگر سینماها متغیر است و هر مخاطبی با توان مالی که دارد می‌تواند تصمیم بگیرد که به کدام سینما مراجعه کند.

او در ادامه اظهاراتش گفت: قیمت تجهیزات سینما نسبت به سال 98 افزایش چشمگیری داشته و می‌توان گفت که هر چیز حدود 3 یا 4 برای گرانتر شده است اما بلیت سینما در این دو سال چنین افزایش قیمتی نداشته و باید بپذیریم که این افزایش قیمت با توجه به تورمی که شاهد هستیم کاملاً منطقی است و هنوز هم نمی‌توان گفت که بلیت سینما گران است.

فربد در پایان تصریح کرد: قطعاً افزایش قیمت بلیت در میزان مخاطبان سینما تأثیری نداشته و اطمینان دارم که اگر فیلم‌های خوبی اکران می‌شد مردم از این آثار استقبال می‌کردند. امیدوارم عید فطر فیلم‌های خوبی در نظر گرفته شود و با کم شدن شیوع کرونا مردم به دیدن آثار سینمایی بروند. اگر فیلم‌های خوبی اکران شود در همین شرایط هم می‌توان به رونق سینما امیدوار بود.

محمد قنبری: تغییر رده شغلی سینما اتفاق مثبتی است / اکران فیلم‌های مناسب و تبلیغات کافی به سینما رونق می‌دهد

محمد قنبری مدیر سینما مگامال در گفت‌وگو با خبرنگار برنا، اظهار داشت: با تصمیمی که گرفته شد سینما مگامال از 25 اسفند تعطیل شد چرا که هزینه‌ها بسیار بالا بود و فیلم‌هایی که برای اکران نوروز انتخاب شدند آثاری نبودند که بتوانند فروش بالایی داشته باشند و به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا اطلاع ثانوی سینما را تعطیل کنیم و منتظر واکسیناسیون باشیم و برای بازگشایی شرایط را به طور کامل بسنجیم.

قنبری تصریح کرد: فیلم‌های «خورشید»، «لاله»، «خون شد»، «تکخال» و «هفته‌ای یک بار آدم باش» فیلم‌هایی نیستند که بتوانند فروش چندانی داشته باشند و به نظر می‌رسد تنها فیلم «هفته‌ای یک بار آدم باش» است که فروش بهتری داشته که فکر می‌کنم به دلیل حضور پژمان جمشیدی است و فیلم «خورشید» نیز به دلیل موضوعی که دارد کمی مورد توجه مخاطبان قرار گرفته است.

او افزود: متأسفانه دوستان تهیه‌کننده و دفاتر پخش حاضر نبودند فیلم‌های خوب خود را در این زمان اکران کنند که البته می‌توان به آن‌ها حق داد. سینما مگامال زیر نظر شرکت نمایشگران پرده نقره‌ای است که مدیران این موسسه در حال حاضر با توجه به شرایط تصمیم به تعطیلی گرفتند. متأسفانه در اکران نوروزی امسال همچنان تبلیغات مناسبی شاهد نبودیم.

مدیر سینما مگامال در ادامه درباره تغییر گروه شغلی سینما گفت: تغییر گروه شغلی سینما به سطح دو اتفاق مثبت و بسیار خوبی است که در صورت اکران فیلم‌های مناسب می‌تواند برای رونق گرفتن سینما نتیجه‌بخش باشد. در صورتی که فیلم‌ها اثر مناسبی برای جذب مخاطب نباشند همچنان نمی‌توان به اکران موفق در سینما فکر کرد. فیلم‌هایی چون «بی همه چیز»، «دینامیت»، «انفرادی» و «چپ راست» آثاری هستند که می‌شود به موفقیت آن‌ها در اکران امیدوار بود. در صورت عدم اکران فیلم‌های مناسب تغییراتی مثل جابجایی سینما در سطوح مشاغل نمی‌تواند نتیجه چندانی داشته باشد.

قنبری در پایان تأکید کرد: «خوب، بد، جلف 2» و «شنای پروانه» هم سال گذشته با وجود وضعیت بدی که در سینما حاکم بود توانستند در روزهای ابتدایی سال فروش مناسبی داشته باشند. تبلیغات مناسب نیز از شروط این اتفاق است و اگر چنین برنامه‌ریزی وجود نداشته باشد قطعاً نمی‌توان انتظار رخ دادن اتفاقی مثبت در سینماها داشت.

آیت ملک‌نیا: هنوز «شنای پروانه» از دیگر فیلم‌های نوروز 1400 بیشتر فروش دارد / به صداوسیما و شهرداری معترض هستیم

آیت ملک‌نیا مدیر سالن‌های سینما موزه در گفت‌وگو با خبرنگار برنا، اظهار داشت: حال سینما اصلاً خوب نیست و هرچقدر که افراد مختلف، ارگان‌ها، خبرگزاری‌ها و سینماگران تلاش کردند که حال سینما بهتر شود واقعیت این است که سینما حال خوبی ندارد و ما با وضعیت بدی مواجه هستیم که سینما هر روز بیشتر رو به اضمحلال می‌رود.

ملک‌نیا تصریح کرد: متأسفانه فیلم‌های مخاطب‌پسندی برای نوروز انتخاب نشد و می‌بینیم که همچنان فیلم «شنای پروانه» که نوروز سال گذشته اکران شد بیش از این آثار مخاطب دارد و با وجود اینکه نسخه قاچاق این فیلم هم در دسترس عموم قرار گرفته می‌بینیم که بلیت بیشتری برای این فیلم خریداری می‌شود. من و دیگر سینمادارها به عملکرد صداوسیما و شهرداری در این مدت معترض هستیم، این دو ارگان برای کمک به سینما  و رونق گرفتن آن هیچ کاری نکردند و هنوز بسیاری از مردم خبر ندارند که سینماها تعطیل نیستند و می‌توانند به سینما بیایند.

او افزود: هر زمان که سینماها تعطیل می‌شدند صداوسیما و دیگر نهادهای اطلاع‌رسانی مثل خبرگزاری‌ها این موضوع را بارها تکرار می‌کردند ولی برای بازگشایی آن هیچ اطلاع‌رسانی درستی صورت نگرفت و بسیاری از مردم هنوز از بازگشایی سینماها بی اطلاع هستند. در ایام نوروز هم یکی دیگر از دلایل فروش پایین آثار سینمایی ساعت منع تردد بود. همه می‌دانیم که اوج فروش سینماها ساعات پایانی روز است اما به دلیل قانون منع تردد از ساعت 21 ما بهترین سانس‌های خود را از دست دادیم.

مدیر سینماهای موزه در ادامه گفت: باید این واقعیت را بپذیریم که سینما نسبت به دیگر مکان‌های عمومی محلی است که خطری نسبت به ابتلا به کرونا مردم را تهدید نمی‌کند. سینمادارها واقعاً پروتکل‌های بهداشتی را با سختگیری رعایت می‌کنند. در سینمای ما مقابل در ورودی دست‌ها ضدعفونی می‌شود، همه باید ماسک داشته باشند و با فاصله از هم بنشینند. در این شرایط اگر بخواهیم سینما را با مکانی مثل مترو مقایسه کنیم واقعاً خطری برای مردم وجود ندارد. تعطیلی‌های مستمر به سینما آسیبی جدی وارد کرد و از طرفی پیوند مردم با هنر هفتم را از بین برد.

ملک‌نیا در پایان درباره قیمت بلیت سینماها اظهار داشت: قیمت بلیت سینماها قطعاً پایین است ولی در این شرایط افزایش قیمت هم هیچ کمکی به سینما نمی‌کند. سبد فرهنگی در اولویت مردم نیست و قطعاً مردم دغدغه‌های بیشتری دارند که سرمایه‌شان را برای آن هزینه می‌کنند. من و همه سینمادارها می‌دانیم که قیمت بسیار پایین است و هزینه‌ها بسیار افزایش پیدا کرده به طوری که وسایل مورد نیاز سالن سینما نسبت به گذشته چند برابر گرانتر شده و حقوق کارکنان نیز افزایش پیدا کرده و این وضعیت نمی‌تواند جوابگوی نیازهای مالی سینماها باشد اما به نظر من بهتر است برای افزایش قیمت زمان مناسب‌تری را در نظر بگیریم. به هر حال مردم توانایی سینما رفتن ندارند و در وهله اول باید بین مردم و سینما یک آشتی ایجاد کرد و بعد به مرور به افزایش قیمت فکر کرد.

حمیدرضا ناجیان: با وجود فروش اندک بازگشایی سینماها در نوروز اتفاق مثبتی بود

حمیدرضا ناجیان مدیر روابط عمومی سینما ایران در گفت‌وگو با خبرنگار برنا، اظهار داشت: سینما ایران در ایام نوروز فعال بود و فیلم‌ها در این سینما اکران شدند اما متأسفانه استقبال چندانی از آثار صورت نگرفت و در نهایت پس از چند روز سینماها تعطیل شدند.

ناجیان خاطرنشان کرد: با این وجود بازگشایی سینماها در ایام نوروز اتفاق بسیار خوبی است که امیدوارم دیگر پس از این تعطیلی کوتاه مدت دیگر شاهد تعطیلی نباشیم. هر جایی که مدتی طولانی تعطیل باشد مستهلک می‌شود و اینگونه صنعت سینما نیز می‌میرد و ادامه حیات برایش غیرممکن می‌شود.

او افزود: بازگشایی سینماها حرکتی ارزشمند بود و تغییر سطح شغلی سینما به سطح دو اتفاقی بود که باید زودتر رخ می‌داد اما باز هم جای خوشحالی دارد که بالاخره این تصمیم گرفته شد و احتمالاً در آینده دیگر شاهد تعطیلی‌های بی مورد نخواهیم بود. بازخوردی که در جشنواره فیلم فجر شاهد بودیم این نکته را به ما نشان داد که سینما مکانی بی خطر است و طی روزهای آینده با آشنایی بیشتر مردم نسبت به بازگشایی سینماها کم‌کم به مرور زمان می‌توان به بیشتر شدن مخاطبان آثار سینمایی امیدوار بود.

مدیر روابط عمومی سینما ایران در ادامه درباره قیمت بلیت‌های سینما گفت: در حال حاضر قیمت بلیت‌های سینما بسیار کم است و البته نمی‌توان بدون در نظر گرفتن وضعیت اقتصادی مردم قیمت بلیت‌ها را هم افزایش داد. در واقع ما در یک دو راهی قرار گرفته‌ایم که اگر قیمت بیشتر شود مردم نمی‌توانند به سینما بیایند و اگر قیمت همین اندازه بماند فیلم‌ها و سینماها نمی‌توانند درآمدزایی چندانی داشته باشند.

او در پایان اظهار داشت: به نظر من دولت باید برای سینماها سوبسید در نظر بگیرد تا قیمت بلیت‌ها چندان افزایشی نداشته باشد و از طرفی مردم هم بتوانند به سینما بیایند. افزایش قیمت بلیت را می‌توان اندک اندک انجام داد و قطعاً بالا بردن ناگهانی قیمت منجر به ریزش مخاطب می‌شود. یکی دیگر از نکاتی که درباره سینما و اکران‌های نوروزی اهمیت دارد این است که متأسفانه محدودیت زمان تردد باعث شد سانس‌های سینما تا ساعت 19 باشد و این مسئله هم به میزان فروش فیلم‌ها آسیب زد چرا که معمولاً همه ترجیح می‌دهند شب به سینما بروند.

.........................................................................................................................

با تجربه‌ای که از شکست اکران نوروز به دست آمد می‌توان به این نتیجه رسید که انتخاب فیلم‌های مناسب برای رونق گرفتن سینماها باید در اولویت باشد اما این اتفاق در کنار اطلاع‌رسانی درست درباره بازگشایی سینماها و از طرفی همکاری ارگان‌های مختلف برای بقای سینماها می‌تواند میسر باشد. با نزدیک بودن به اکران عید فطر و بهره‌مندی از تجربه اکران نوروز انتظار می‌رود اکران بهتری را در سینماها شاهد باشیم.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: