به گزارش برنا، در ابتدای این شماره، قسمت دیگری از سلسله مقالات سینمای عاشورایی را می‌خوانیم. در بخش سینمای ایران به نقد و بررسی فیلم‌های "یدو" و "خون شد" پرداخته شده و سپس در صفحه ایجاز، فیلمنامه کوتاه "پانیک"و در صفحات رودررو، گفت‌وگوی جمعی پیرامون سینمای تجربی به بهانه بررسی همین فیلم کوتاه انجام شده است.

بخش پرونده به گره‌افکنی و گره‌گشایی در فیلمنامه اختصاص دارد که تعدادی از مقالات آن عبارتند از : چگونه گره‌ها را ماهرانه افزایش دهیم/گره گشایی در سریال‌های تلویزیونی/ اهمیت گره افکنی در فیلمنامه‌نویسی/ نگاهی به سازوکار گره‌ها، موانع بازدارنده و عقب گردها در فیلمنامه و...

بخش سینمای جهان با سیناپس فیلم‌های پدر، شبی در میامی و اخبار جهان آغاز می‌شود و در ادامه ضمن نقد این آثار در صفحه "از زبان فیلمنامه‌نویس" با نویسندگان آن‌ها گفت و گو شده است.

فیلمنامه کامل این شماره به "سرزمین کوچ‌نشین‌ها" نوشته کلویی ژائو اختصاص دارد که علی افتخاری آن را به فارسی برگردانده است. یادداشت مترجم، سکانس برگزیده، یک نقد و گفت‌وگوی رامتین شهبازی و سعید رحمانی درباره فیلمنامه  سرزمین کوچ نشین‌ها مطالب پایانی این شماره را تشکیل می‌دهند.

علاقمندان جهت تهیه این شماره و استفاده از مطالب شماره های قبلی می‌توانند به سایت www.filmnegar.ir  مراجعه کنند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: