به گزارش برنا، کلوئی ژائو در اسکار امسال به دومین زن کارگردان و اولین زن غیر سفیدپوست تبدیل شد که توانست برنده جایزه اسکار کارگردانی باشد و نکته جالب توجه درباره او در این مراسم این است که بر خلاف همه مهمانان اسکار که لباس‌هایی گرانقیمت به تن دارند مثل مراسم گلدن گلوب با لباسی ساده در مراسم اسکار حاضر شد. فیلم او «سرزمین آواره‌ها» توانست سه جایزه بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر نقش اول زن را از آن خود کند.

فرانسیس مک‌دورمند با فیلم سینمایی «سرزمین آواره‌ها» امسال توانست سومین اسکار خود را به خانه ببرد. او پیش‌تر برای بازی در فیلم‌های «فارگو» و «سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری» توانسته جایزه اسکار را از آن خود کند. گلن کلوز رقیب مک‌دورمند امسال برای هفتمین بار برای کسب جایزه اسکار با شکست مواجه شد.

آنتونی هاپکینز هم امسال توانست برای دومین بار برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی شود. او در سال 1992 برای بازی در فیلم سینمایی «سکوت بره‌ها» این جایزه را دریافت کرده بود و امسال با فیلم «پدر» برای دومین بار جایزه بهترین بازیگر نقش اصلی مرد را از آن خود کرد. او شب گذشته برای دریافت جایزه‌اش در سالن حاضر نبود.

دو فیلم «روح» و «منک» با برنده شدن دو اسکار پس از «سرزمین آواره‌ها» توانستند رکورددار اسکار 2021 باشند.

یکی از نکات جالب توجه نامزد شدن رامین بحرانی برای نگارش فیلمنامه «ببر سفید» در بخش بهترین فیلمنامه غیر اقتباسی بود.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: