به گزارش برنا؛ علیرضا حبیبی مدیر رادیو فرهنگ  در  پیامی درگذشت مرحوم  دکتر اله کرم لیراوی از پژوهشگران و نویسندگان متعهد، خلاق و برجسته ،موسی و بنیانگذار فرهنگستان هندیجان  را تسلیت گفت. متن این پیام به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

درگذشت استاد فرزانه مرحوم اله کرم لیراوی، پژوهشگر و نویسنده متعهد، خلاق و برجسته و موسس و بنیانگذار فرهنگستان هندیجان و فرهنگ پژوه موجب تأسف و تأثر گردید.

مرحوم اله کرم لیراوی علاوه بر تدریس در  اموزشگاه‌ها و دانشگاه‌های استان  بوشهر، صاحب تألیفات بسیاری در حوزه تاریخ و فرهنگ‌ این استان بودند ، آثار قلمی و ادبی و پژوهشی ایشان برای همیشه زینت‌بخش گنجینه  تاریخ وفرهنگ و ادبیات کشورمان خواهد بود.

اینجانب این ضایعه را به جامعه فرهنگی و ادبی کشور و خانواده محترم آن مرحوم تسلیت گفته و برای روح بلند آن فقید سعید رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر و شکیبایی از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌کنم.

گفتنی است ؛الله کرم لیراوی که از ده روز پیش بر اثر کرونا در بیمارستان شهدای خلیج فارس بستری بود ، صبح امروز (پنجشنبه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۰)دار فانی را وداع گفت.

از جمله آثار این مؤلف و فعال فرهنگی، می‌توان به کتاب‌های راهنماى جامع متون اسلامى، گویش و ادبیات فرهنگ مردم دیلم و لیراوى, فرهنگیاران و فرهنگ مردم ، شاهنامه سرایی و شاهنامه خوانی در جنوب، خورشید آفرین و فلک ناز و ... اشاره کرد.

رادیو فرهنگ‌،ضایعه درگذشت این نویسنده و پژوهشگر  را به خانواده گرانقدر ایشان و اهالی فرهنگ استان تسلیت می‌گوید.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: