به گزارش برنا، سریال «الف دزفول» به کارگردانی و نویسندگی مرجان اشرفی‌زاده به ماجرای پشت جبهه و مقاومت مردم دزفول در برابر موشک‌باران عراق می پردازد.

«الف دزفول» قرار است قصه زندگی و روزگار مردمانی را به تصویر بکشد که در سال‌های جنگ در شهری که آمار بیشترین حملات موشکی و بمباران را داشته، زیسته‌اند. صحنه‌های عجیب و غریبی از امیدواری و مقاومت در عین سختی‌ها را مخاطب خواهد دید؛ یعنی در واقع زندگی در شرایط سخت! سریالی که در زمره کارهای فاخر تلویزیون قرار می‌گیرد و نیازمند پیش‌تولید نسبتاً طولانی است. چرا که هم فضای تاریخی دارد و هم ساخت دکورها و انتخابات بازیگرهای نوجوان را می‌طلبد.

سریال «الف دزفول» درباره مقاومت مردم دزفول در مقابل موشک‌باران عراق است و داستان آن از سال 1359 تا 1365 را به تصویر می‌کشد. مرجان اشرفی‌زاده اصالتاً اهل دزفول است و به همین خاطر برای نگارش این سریال انتخاب شده است. موضوع اصلی‌ سریال به اتفاق‌های پشت جبهه می‌پردازد.

سریال 44 قسمتی «الف دزفول» به تهیه کنندگی محسن علی اکبری احتمالاً امسال تصویربرداری آن آغاز خواهد شد، قصه این سریال در دهه 1360 اتفاق می‌افتد و به مقاومت مردم دزفول در مقابل موشک باران عراق می‌پردازد. بخشی از لوکیشن این سریال در شهر دزفول و همچنین شهرک غزالی خواهد بود.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: