به گزارش برنا، مستند «ایرانگرد» که با نگاهی متفاوت به معرفی طبیعت بکر شهرهای مختلف کشور، مخاطبان خود را به میان عشایر و مردمان ییلاقی و غارنشین شهرها و روستاهای ایران می برد، در این قسمت شهر سیراف در استان بوشهر را برگزیده است.

سیراف شهری باستانی واقع در بخش مرکزی شهرستان کنگان در استان بوشهر و یکی از آثار تاریخی و از نقاط دیدنی این استان محسوب می شود. سیراف یکی از قدیمی‌ترین بنادر ایران است که زمانی دارای رونق فراوانی بود.

 این شهر باستانی با معماری خاصی خود بسیار شبیه به روستای ماسوله در شمال کشور است. همچنین، گورستان های بازمانده از پیروان دین های گوناگون در این شهر باستانی نشانگر آزادی دینی این بندر ایرانی کهن است.

با توجه به حضور تمدن ها، ادیان و مذاهب مختلف و زندگی مسالمت آمیز در کنار یکدیگر، سیراف را شهر گفت و گوی تمدن ها نیز می نامند. هم اکنون چهار اثر تاریخی سیراف شامل قبور سنگی و چاه‌ها، گور سیبویه، مسجد جامع و قلعه نصوری به ثبت ملی رسیده است.

مستند « ایرانگرد»  محصول شبکه یک سیما، با زبانگردانی اسپانیایی، روز چهارشنبه پنجم خردادماه ساعت 04:00بامداد به وقت تهران از شبکه هیسپان تی وی پخش می شود و تکرار آن همان روز در ساعت های 11:00 و 20:00  و روز پنجشنبه ساعت 13:00 برای اسپانیایی زبان های سراسر جهان قابل مشاهده خواهد بود.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: