به گزارش برنا؛ هادی کاظمی که امسال با فیلم سینمایی «سیارک» در جشنواره جهانی فیلم فجر حضور دارد، درخصوص حال و هوای ویژه فیلم مهدی حسینی‌وند گفت: سیارک یک فیلم بسیار صمیمی و باحال بود و از همان ابتدا که وارد اتمسفر فیلم شدیم، همه عوامل شبیه به بچه‌های بومی آنجا شده بودند و این یکی از نکات مثبت کار بود.

این بازیگر در رابطه با حال و هوای قصه این فیلم هم افزود: به نظرم سیارک یک فیلم باشخصیت، با داستانی مینیمال است که قرار نیست قصه عجیب و غریبی بگوید. بعضی اوقات مردم در سینما منتظر قصه‌های عجیب و غریبند که در آنها اتفاقی بیافتد، یا یک تراژدی و ملودرامی در انتهای قصه باشد. ولی این فیلم اصلا این‌طور نیست، یک اثر مینیمال است با قصه ساده خطی که ما بیشتر با بچه‌های این قصه ارتباط می‌گیریم و من خودم به‌شخصه امروز که برای اولین بار در جشنواره فیلم را دیدم، کار را دوست داشتم. البته نه به این خاطر که خودم در آن بازی کردم؛ برعکس، آن بخش‌هایی که خودم بودم را دوست نداشتم!

این بازیگر درباره برگزاری رویدادهای هنری و سینمایی در شرایط کرونایی گفت: در میان صنوفی که در ایران وجود دارد، تنها گروهی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده، سینما، تئاتر، موسیقی و کلا کارهای هنری بوده است. درحالی که حالا تمام صنوف کارهایشان را از سر گرفته‌اند، برخی معتقدند سینما باید متوقف شود.

هادی کاظمی در انتهای صحبت‌هایش ضمن ابراز رضایت از مدل برگزاری جشنواره جهانی فجر گفت: امروز در پردیس چارسو دیدیم که همه چیز با رعایت پروتکل‌ها برگزار می‌شود و در سالن‌ سینما، همه با فاصله نشسته بودند، البته احساس می‌کنم که آدم‌ها جدا از بحث رعایت پروتکل‌ها، دیگر آن‌چنان رغبت نمی‌کنند با تعداد زیاد در کنار هم بنشینند و فیلم ببینند. در کل من امروز در اینجا مشکلی ندیدم و اگر هم برگزاری جشنواره از نظر برخی خبط و خطا است؛ اشکالی ندارد، بگذارید ما هم یک بار خبط و خطا کنیم.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: