به گزارش برنا؛ امروز دبیر این جشنواره آقای رسول صانعی با نماینده شبکه کربلا در کشور ایران آقای جعفر ادیب دیدار کردند.

طبق صحبت های مطرح شده در این دیدار، هفت سال است که جشنواره نهج از شبکه کربلا برگزار می شود و هرساله از کشورهای مختلف عربی مثل تونس ، الجزایر ، کویت، لبنان و... فیلم هایی را به زبان عربی جمع آوری کرده و در جشنواره شرکت می دهند.

امسال بخاطر شرایط همه گیری ویروس کرونا این جشنواره برگزار نشده است اما طی تفاهم نامه ای که بین دو جشنواره صورت گرفته  توافق شده است که آثار تولیده شده بین دو جشنواره تبادل شود و در مناسبت های مختلف به صورت زنده و اینترنتی مورد استفاده قرار گیرد‌.

همچنین قرار شد جشنواره صالح در سال آینده با اضافه کردن بخش بین الملل و اربعین، فعالیت هایش را به صورت گسترده تری پیگیری نماید‌  و از سال بعد با عنوان یک جشنواره بین المللی پا به عرصه بگذارد

همینطور قرار است که درباره اربعین فیلمی به صورت مشترک ساخته شود که فیلمنامه آن در مرحله ابتدایی در دستور کار قرار گرفته است.

طبق این هماهنگی ها فیلمبرداری این کار بخشی در کربلا و بخشی در تهران انجام خواهد گرفت وبه موضوع اربعین به طور خاص بپردازد. این فیلمنامه درصدد ارائه و اشاعه مفاهیم یکسان جهانی و با افق دید جهانی است؛ ارائه مفاهیمی چون ماهیت اربعین و خاصیت آن که بعنوان‌ تنها لحظات و بخش زندگی که پول و مقام و منصب در آن معنی نخواهد داشت و همه به دنبال هدف واحدی هستند.

اختتامیه جشنواره بزرگ صالح مصادف با عید غدیر خواهد بود.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: