به گزارش برنا، قبرستان بقیع از مکان‌های مقدس و مورد احترام مسلمانان است. حرمت و جایگاه رفیع بقیع در بین مسلمانان دارای سابقه ای تاریخی است و   به خاطر قدوم مبارک رسول خدا و ائمه معصومین علیهم السلام و دفن چهار تن از امامان علیهم السلام و سایر مؤمنان، شهیدان ونیکان، دارای شرافت زیادی است.

 مستند «بهشت ماندنی است» کاری از احمد ابراهیمی، نخستین مستند تاریخی و پژوهشی است که سند جنایات وهابیون در ماجرای تلخ تخریب قبرستان بقیع در 8 شوال سال 1344 هجری قمری به دست گروه های تکفیری وهابی را از زبان حجت‌الاسلام سید علی قاضی عسگر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و محمد مهدی صاحب الفصول، همراه با تصاویری از این فاجعه افشا و مظلومیت ائمه اطهار علیهم السلام در قبرستان بقیع را روایت می کند.

قبرستان بقیع از قدیمی‌ترین قبرستان‌های تاریخ اسلام است که به دستور پیامبر اسلام(ص) و بوسیله مسلمانان صدر اسلام به وجود آمده است و مزار امام حسن مجتبی(ع)، امام سجاد(ع)، امام باقر(ع) و امام صادق(ع) و همچنین قبور فاطمه بنت اسد، فاطمه بنت حِزام مشهور به اُمّ‌الْبَنین، عباس عمومی پیامبر و تعداد زیادی از صحابه و علمای بزرگ اسلام است که در این مکان به خاک سپرده شده‌اند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: