به گزارش برنا؛ سعید فتحی روشن که سال‌هاست در حوزه منتالیسم به‌عنوان شاخه‌ای از شعبده که با کارکرد ذهنی مرتبط است فعالیت می‌کند، در حکمی از سوی ستاد توسعه علوم و فن‌آوری‌های شناختی به‌عنوان «پیام‌آور مغز و شناخت» معرفی شد.

فتحی‌روشن در فصل اول برنامه عصر جدید با مهارت‌هایی در حوزه شعبده و منتالیسم به این برنامه استعدادیابی ورود کرد و با طراحی‌هایی که در نظر گرفت جزو فینالیست‌های این برنامه شد. اگرچه شهرت فتحی روشن به واسطه «عصر جدید» صورت گرفت با این حال فعالیت‌های خود را در حوزه برنامه‌سازی و دیگر کارهای مرتبط با ذهن ادامه داد.

او سال گذشته در رویدادی که از طرف یکی از معاونت‌های ریاست جمهوری با توجه به «هفته آگاهی مغز» برگزار شد حضور یافت و امسال به واسطه فعالیت‌های جدید خود از ستاد توسعه علوم و فن‌آوری‌های شناختی زیر مجموعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حکم گرفته است.

با تصمیم ستاد توسعه علوم و فن‌آوری‌های شناختی، سعید فتحی روشن به عنوان «پیام‌آور مغز و شناخت» در سال جاری منصوب شده است. این ستاد فتحی روشن را در راستای ترویج و ارتقای دانش علوم شناختی در جامعه و گسترش آگاهی و شناخت نسبت به ساختار، عملکرد و توانمندی‌های مغز معرفی کرده است.

«هفته آگاهی از مغز» یک کمپین جهانی برای ایجاد، و ارتقای علاقه‌مندی عمومی و حمایت از مطالعات مغز است، که هر ساله در ماه مارس برگزار می‌شود. مشارکت‌کنندگان در این کمپین با انجام فعالیت‌های ابتکاری خود، سعی دارند شگفتی‌های مغز و اثرات عمیق علوم این حوزه را در زندگی روزمره ما نشان دهند.

ستاد توسعه علوم و فن‌آوری‌های شناختی از برگزار کنندگان این رویداد در کشور نیز در تلاش برای ارتقای اطلاعات و آگاهی آحاد جامعه نسبت به ساختار و عملکرد مغز و نیز سطح توانمندی‌های شناختی به منظور جلوگیری از کاهش توان و فعالیت‌های مغزی است.

در هفته «آگاهی از مغز» که رویدادی جهانی است، برنامه‌های گوناگون آموزشی، علمی و ترویجی نسبت به ارتقای بهداشت و توانمندسازی مغز و راه‌های جلوگیری از کاهش توانایی مغز با همکاری سازمان‌های مختلف از جمله آموزش و پرورش، شهرداری تهران، سازمان بهزیستی، وزارت بهداشت، وزارت علوم و سازمان‌های مردم نهاد انجام می‌گیرد.

هفته آگاهی از مغز سال گذشته، برای ششمین سال متوالی با شعار «مغزت رو بشناس» در کشور برگزار و رویدادی آنلاین تحت عنوان «مغز شعبده باز» و متخصصان این حوزه به اجرا در آمد و سعید فتحی روشن نیز از جمله افراد حاضر در این مراسم بود.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: