به گزارش برنا، برنامه «سینمای ایرانی» با اجرای اسوالدو کانالز که هر هفته ضمن نمایش یک فیلم سینمایی ایرانی، با دعوت از عوامل و کارشناسان به بررسی آن می پردازد، در این قسمت فیلم «یتیم‌خانه ایران» اثر ابوالقاسم طالبی را به بوته نقد می گذارد.

در این برنامه، مریم بلندی کارشناس تاریخ و محقق در زمینه تاریخ معاصر به بررسی شرایط سیاسی، اجتماعی و اقتصادی  آن دوران و علل اتفاق افتادن قحطی بزرگ تاریخی ایران می پردازد و از ضعف پادشاه وقت، احمد شاه قاجار و همچنین دلایل ورود نیروهای اجنبی به خاک ایران می گوید.

در ادامه، احسان پورکاوه منتقدسینما با نگاه سینمایی فیلم سینمایی «یتیم‌خانه ایران» را تحلیل می کند و از نحوه روایت و چینش شخصیت های داستان می گوید.

«یتیم‌خانه ایران» فیلمی درام و تاریخی محصول سال 1393 کشور ایران است. کارگردانی  این فیلم بر عهده ابوالقاسم طالبی و تهیه کنندگی آن را بر عهده محمدرضا تخت‌کشیان بوده است و بازیگرانی چون علیرام نورایی، جعفر دهقان، قطب الدین صادقی، فرخ نعمتی، برایان طرفه، آهو خردمند، بهار محمدپور و علی شادمان در آن به ایفای نقش پرداخته اند.

در خلاصه «یتیم خانه ایران» آمده است: این فیلم داستان قحطی و خشکسالی عظیم ایران که در سال‌های 1295 تا 1297 و در کوران جنگ جهانی اول و در زمان اشغال ایران به دست قوای بیگانه روس و انگلیس را روایت می کند...

برنامه «سینمای ایرانی»  (Cine Iraní  )به تهیه کنندگی و کارگردانی فهمیه اسماعیل پور، از جمله برنامه های پربیننده شبکه اسپانیایی زبان تلویزیون است که معرفی قابلیت های سینمای ایران و سینماگران ایرانی را در دستورکار دارد. این برنامه امروز شنبه 26 تیر ماه ساعت 19:00 به وقت تهران روی آنتن شبکه هیسپان تی وی می رود و تکرار آن در ساعت های 10:30 و 22:30 روز یکشنبه پخش می شود.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: